fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przyłączenie mediów do domu

Budując dom, musimy mu przede wszystkim zapewnić przyłączenie do najważniejszych mediów, między innymi energii elektrycznej, wody i gazu. Oczywiście nie zawsze należy to do prostych zadań. Działka budowlane w sąsiedztwie szeregu zabudowań nie napotka na swojej drodze wiele problemów. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy budowa domu będzie miała miejsce na terenie niezurbanizowanym. Takim terenem może być skraj lasu czy po prostu sąsiedztwo, w którym nie występują żadne zabudowania i tym samym żadne przyłącza do mediów. Co w takiej sytuacji? Uzbrojenie techniczne działki. Ten wpis jest poświęcony właśnie jemu. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne) (testy uprawnienia architektoniczne)

Uzbrojenie techniczne działki – co to takiego?

Uzbrojenie techniczne działki to podciągnięcie infrastruktury w okolicę terenu nie posiadającego przyłącza do sieci takich jak gazowa, wodno-kanalizacyjna czy energetyczna. Oczywiście wiąże się to z koniecznością poprowadzenia systemu rur i przewodów, dzięki którym ta woda czy prąd dotrze do gospodarstwa domowego. Aby takie podciągnięcie infrastruktury było w ogóle możliwe, należy oczywiście złożyć odpowiedni wniosek. Co ważne, każdy zakład musi otrzymać osobny wniosek. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Uzbrojenie techniczne działki – wniosek

W naszych wnioskach do zakładów koniecznie trzeba podać dokładny opis działki a także jej lokalizację. Przydatne mogą się okazać szkice geodezyjne. Wiele zależy od samego wnioskodawcy – czy uda mu się przekonać zakład o istocie podciągnięcia systemu przyłączającego do sieci. Jeżeli zakład uzna proponowaną inwestycję za nieopłacalną, uzbrojenie techniczne będzie możliwe tylko wtedy, gdy wnioskodawca sfinansuje choć część inwestycji. To działo również w drugą stronę. Jeśli zakład uzna, że inwestycja prędko mu się zwróci, to właściciel nie zostanie pociągnięty do żadnych opłat. (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com