fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Nowinki technologiczne w przemyśle

Budownictwo (a wśród nich urządzenia grzewcze) to jedna z wielu gałęzi przemysłu, która bardzo chętnie przyjmuje postęp i różnego rodzaju nowinki technologiczne. Pomagają one nie tylko w budowie budynków wielkopowierzchniowych, ale i mniejszych budynków, na przykład wchodzących w skład zabudowy jednorodzinnej. Wobec każdego nowego pomysłu trzeba jednak zachować pewną ostrożność i zrobić dobre rozeznanie w temacie. Za ewentualne usterki czy awarie i jej konsekwencje sami ponosimy odpowiedzialność; nikt też nie zwróci nam środków. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Urządzenia grzewcze – testy przed masową produkcją

Powyższa kwestia dotyczy nowin technologicznych z zakresu dogrzewania pomieszczeń. Nowe rozwiązania przed masowym wykorzystaniem ich w przemyśle muszą przejść wiele badań i testów. Tylko w ten sposób można być bowiem pewnym, czy wszystko będzie zgodne z wymogami, jakie stawiają przed nami odpowiednie normy. Producenci urządzeń grzewczych przeprowadzają je zwykle we własnym zakresie. Sytuacje zlecenia komuś badań nie są jednak takie rzadkie. Mają one miejsce chociażby wtedy, gdy zmieniają się kwestie prawne i należy sprostać konkretnym wymaganiom. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Urządzenia grzewcze – badania

Badaniom koniecznie trzeba poddawać grzejniki, choć nie są to jedyne urządzenia grzewcze, jakie powinny być produkowane i dystrybuowane w zgodzie z określonymi zasadami. Mowa tutaj między innymi o klimatyzatorach, które choć kojarzą się przede wszystkim z chłodzeniem pomieszczeń, mogą też służyć do podnoszenia temperatury. Informacje dotyczące zarówno urządzeń grzewczych, jak i nowinek technologicznych z innych dziedzin są zwykle dość skomplikowane. Wymagają specjalistycznej wiedzy. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia architektoniczne) (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.