fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Urządzamy nowoczesny salon

Nowoczesne salony zazwyczaj są bardzo praktycznie i estetycznie urządzone. Meble utrzymane są w minimalistycznym charakterze. Są funkcjonalne, a zarazem ładnie się prezentują. Mogą mieć ciekawe, oryginalne kształty, które doskonale komponują się z gładkimi, pastelowymi ścianami. W nowoczesnych salonach dominuje szkło, drewno lub dodatki nawiązujące do motywów drewna i kamienia. Zazwyczaj charakteryzują się naturalnym wyglądem. Wśród kolorów dominuje biel, szarość, czerń oraz odcienie pastelowe. Istotne jest, by została zachowana harmonia wnętrza. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

nowoczesny salon
nowoczesny salon

W nowoczesnych aranżacjach niektórzy łączą ze sobą różne wzory i materiały. W ten  sposób można uzyskać niezwykłe zestawienia, które pozwolą osiągnąć oryginalne kontrasty. Bardzo często wykonuje się drewniane podłogi. Wykończeniem powierzchni są również panele nawiązujące swoim wzorem do drewna czy kamieni. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Oświetlenie salonu

Ważne jest również oświetlenie, które stworzy odpowiedni klimat. Może być tutaj wykorzystane oświetlenie punktowe, często zastosowanie znajdują również lampy ledowe, które pozwalają na różnorodne efekty świetlne. Salon może być także przyozdobiony fantazyjnym żyrandolem czy zestawem wiszących lamp.

Jakie barwy do salonu będą najlepsze

Bardzo często decydujemy się na farby pastelowe związane z naturą oraz ciekawe i nietypowe faktury.  Popularna jest biel, kremy, odcienie piaskowe. Warto jednak czasem zdobyć się na mocne kolory, które dodadzą charakteru wnętrza. Można je wprowadzić do salonu za pomocą różnych dodatków np. poduszek, dywanów. Ożywimy wtedy surowy charakter pomieszczeń.

Bardzo modnym zestawieniem jest biel i szarość lub biel i czerń. Są to kolory, do których można dołożyć soczystą zieleń, bordo czy czerwień. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Minimalistyczne meble

Najczęściej do salonów kupuje się wygodną sofę, stolik kawowy oraz komodę pod telewizor. Najczęściej umeblowanie jest skromne, aby zajmowało jak najmniej miejsca. Liczy się bowiem tutaj przede wszystkim przestrzeń .

Wiele osób decyduję się na gładką podłogę bez dywanów. Zalecane jest to zwłaszcza jeżeli założone jest ogrzewanie podłogowe. Oczywiście dywany mogą stanowić funkcjonalny, jak również estetyczny dodatek. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com