fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Bez wątpienia uprawnienia wykonawcze są optymalnym wyborem dla osób, którym nie przeszkadza praca w delegacji i lubią kontakt z ludźmi. Kierownik budowy nie pracuje w określonych godzinach, co wiąże się z wykonywaniem obowiązków nie tylko w dzień.

Daje to jednak możliwość szybkiego awansu na stanowisko kierownicze w przeciwieństwie do specjalności projektowej (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane). Co więcej, wynagrodzenie kierownika budowy jest wyższe niż projektanta, przede wszystkim na początkowym etapie kariery.

Co warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru?

Istotny jest moment, kiedy można rozpocząć praktykę zawodową (program egzamin uprawnienia 2019). Zgodnie z obowiązującymi przepisami praktykę do uprawnień projektowych można rozpocząć już na studiach, dzięki czemu można szybciej uzyskać uprawnienia budowlane.

Kluczowy jest tutaj fakt, że już roczna praktyka w biurze pozwala na wypracowanie pozycji.

Z kolei praktyka na budowie powoduje, że trafia się po niej na kolejną, nową budowę. Powoduje to konieczność zaczynania wszystkiego od nowa. Musimy po raz kolejny budować swoją pozycję.

Reasumując, najlepszym rozwiązanie to odbycie praktyki na budowie, a następnie w biurze projektowym (dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych). Ten sposób działania dotyczy osób decydujących się na uzyskanie uprawnień projektowych lub projektowych i wykonawczych łącznie.

Specyfika pracy przy projektowaniu

Praca przy projektowaniu jest optymalnym rozwiązaniem dla osób lubiących współpracę ze stałym zespołem ludzi. Ktoś, kto decyduje się na uprawnienia budowlane projektowe otwiera sobie drogę do pracy w biurach projektowych w przyszłości.

Istotnie, specyfika pracy wiąże się z pracą w określonych godzinach, w przeciwieństwie do wspomnianej wcześniej pracy na budowie.

Kwestie finansowe

Ważnym aspektem wykonywanej pracy jest wynagrodzenie. Niewątpliwie praca na budowie generuje większe zarobki niż praca przy projektowaniu. Można odczuć to zwłaszcza na początku.

Trzeba przyznać, że pracę na stanowisku projektowania powinny wybierać osoby, które lubią przeszukiwać ustawy i dokonywać rozliczeń. Projektanci mogą trafić również na dodatkowe zlecenia, co daje możliwość wysokiego zarobku (program z aktami na uprawnienia budowlane).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com