fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Tworzenie ściany w otworze po drzwiach

Chcąc zamurować otwór po drzwiach stosuje się do tego celu różne rodzaje materiałów. Do jednego z łatwiejszych rozwiązań zalicza się ułożenie po dwóch stronach muru fragmentów zbrojeniowych prętów. Będą one pełnić funkcję spinającą ze sobą te fragmenty ścian. Zbrojenie po obu stronach musi mieć zakład. Z tego względu można zastosować tu np. odcinki stali wynoszące 40 do 50 cm. Zbrojenie układa się w minimum 3 do 4 spoin, co zależy od wysokości danego otworu. Wywierca się głębokie otwory po dwóch stronach muru, jaki istnieje tak aby móc w nie wsunąć pręty stali. Trzeba jednak pamiętać, że otwory nie mogą zlokalizowane być na takim poziomie wysokości, żeby zbrojeniowe pręty móc położyć w zaprawie w spoinach na fragmencie jaki się domurowuje poziomo. ( uprawnienia budowlane )

Tworzenie ściany w otworze po drzwiach
Tworzenie ściany w otworze po drzwiach

Tynkowanie ściany

Wykańczając ścianę, gdzie zamurowany został otwór ważną kwestią jest sprawienie, aby obie powierzchnie zostały ujednolicone. W związku z tym stosuje się ten sam tynkarski materiał. W starym budownictwie może to być cementowo – wapienny tradycyjny rodzaj tynku posiadający duży stopień uziarnienia i cechujący się chropowatością. Kiedy taki fragment po otworze wykończono by za pomocą gładzi, byłby to zabieg mocno rzucający się w oczy. Różnicę zauważyć można by było również, kiedy nałożona zostałaby gładź z kwarcowym piaskiem, gdyż ma ona dużo bardziej drobne ziarno od kruszyw w tradycyjnych tynkach. (uprawnienia budowlane segregator)  

Grubość wyprawy

Użyty materiał do tynkowania zależy w dużej mierze od grubości wyprawy, jaka jest niezbędna. Mając do czynienia z tradycyjnym rodzajem tynku grubość będzie kształtować się na poziomie 1-1,5 cm, choć niekiedy może ona wynosić więcej. Stosując z kolei gładź grubość liczy się w mm. Z tego też względu wypełnienie rozkłada się najlepiej na dwie warstwy. W pierwszej warstwie wypełnia się grubość, tak aby pozostała jedynie licowa warstwa. Kiedy ściany znajdujące się obok mają tynk, nowy fragment ściany pokrywa się szpachlą posiadającą podobny stopień uziarnienia. Do tego celu można zastosować cementowo – wapienne szpachle. Gdy ściany pokryte są gipsowym tynkiem albo gładzią, w takim wypadku uzupełnienie robi się za pomocą tego samego materiału.  (uprawnienia budowlane testy) 

Wstawianie wypełnienia w mur

Wypełnienie wstawia się rozpoczynając pracę od ułożenia na wylewce warstwy zaprawy. Można wykonać to także na istniejącej już posadzce. Kiedy podłogę wykonano z drewna, w takim wypadku trzeba uważać, żeby woda pochodząca z zaprawy nie przesiąkła w nią zbyt głęboko. Z pewnością spod ściany wypływająca ciemna plama pochodząca z zawilgoconego drewna nie będzie stanowić dla wnętrza ozdoby. Do prac murarskich stosuje się tradycyjne zaprawy bądź klejowe. Dobrym działaniem jest wcześniejsze przeliczenie wysokości otworu na bloczki bądź pustaki. To pozwoli ograniczyć sytuację, w jakiej okaże się, że do góry pozostanie niewielka szczelina do wypełnienia. Kiedy już dojdzie do takiej sytuacji, jest to z pewnością niewygodne i wypełnienie może stać się pracochłonne. (uprawnienia budowlane cena) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com