fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Szkło w budownictwie

Nowoczesne budowle charakteryzują się przestrzenią i jasnością. Zawdzięczają to min. dużym oknom i transparentnym przeszkleniom. Zazwyczaj duże przeszklone drzwi prowadzą na taras. Otwarte, jasne przestrzenie to charakterystyczne cechy zaczerpnięte z budownictwa japońskiego. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Szkło w budownictwie
Szkło w budownictwie

Minimalizm i szkło

Minimalizm charakteryzuje się właśnie jednolitymi kolorami i dużymi, prostymi przestrzeniami. Tutaj idealnie sprawdzają się szklane ściany. Odpowiednimi dodatkami jest drewno i kamień.

Rodzaje szklanych ścian działowych

Wśród szklanych ścian działowych wyróżniamy:

Zabudowę w systemie ramowym. W tym przypadku szkło znajduje się w aluminiowych ramach profilowych. Dzięki temu można wydzielać różne strefy. W ten sposób montuje się także drzwi. Drugim rodzajem szklanych ścian działowych jest zabudowa w systemie bezramowym. Wykorzystywane jest tutaj szkło hartowane, bez specjalnych okuć. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Ścianki działowe wykonywane są na zamówienie na dowolny wymiar. Na taflach szklanych można umieszczać różnorodne wzory oraz napisy. Wielką ich zaletą jest nowoczesny i elegancki wygląd. (testy uprawnienia architektoniczne)

Szkło odnajduje się w nowoczesnych pomieszczeniach zwłaszcza biurowych. Za jego pomocą można wydzielić także poszczególne sfery w mieszkaniu.

Ściany działowe ze szkła są lżejsze od innych konstrukcji. Niestety nie są łatwe w czyszczeniu, widać na nich każde dotknięcie i zabrudzenie.

Jaki rodzaj szkła wybrać?

Do wykonywania przeszklonych konstrukcji ścian używa się szkła bezpiecznego o grubości od 8- 12 mm. Model ten się nie tłucze. Kolejnym rodzajem jest szkło hartowane, czy też klejone foliami bądź żywicami, które nazywamy laminowanymi. W przypadku zbicia szkła hartowanego, rozbija się ono na wiele, drobnych kawałków o tępych krawędziach.

Szklane elementy dekoracyjne

mówiąc o szkle w domach nie można pominąć również szklanych dodatków w postaci wazonów żyrandoli szklanych półek czy czy stołów. są to wyraziste i nowoczesne dodatki które urozmaicą wnętrza. (testy 2019 uprawnienia)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com