fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Styropian jest popularnym materiałem, który uzyskujemy poprzez sprasowanie granulek polistyrenu. Jednym z wielu rodzajów jest szary styropian, w przypadku szarych płyt dodawane są takie składniki jak termiczny grafit lub związki aluminium. Kupując szary styropian można zauważyć, że są różne rodzaje odcień szarości i to związane jest dodatkami oraz gęstością styropianu. (testy uprawnienia architektoniczne)

Grafitowy styropiany znajduje się również w płytach typu dalmatyńczyk, w białym styropianie występują czarne kropki.

Zastosowanie styropianu grafitowego

Styropian grafitowy zazwyczaj wykorzystywany jest do ocieplania ścian zewnętrznych domów. Wykorzystuje się go także do izolacji tarasów, podłóg, dachów płaskich, nad pomieszczeniami a także fundamentów i płyt fundamentowych. (program na uprawnienia architektoniczne)

Cechy charakterystyczne styropianu grafitowego

Wysokie temperatury nie mają zazwyczaj wpływu na styropian grafitowy, jednakże już bardzo wysokie temperatury tak, ciemna barwa styropianu pochłania dużo promieniowania słonecznego, a dodatki sprawiają, że trochę mniejsza jest jego temperatura mięknięcia. Wytapianie powierzchni styropianu grafitowego rozpoczyna się w temperaturze 85 stopni Celsjusza. (testy 2019 uprawnienia)

Obecnie coraz bardziej zaostrzają się warunki techniczne, które dotyczą maksymalnego współczynnika przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne, inwestorzy są zmuszeni do poszukiwania coraz lepszych warstw izolacyjnych. Styropian grafitowy jest jednym z lepszych termoizolatorów po które coraz częściej sięgamy. Styropian grafitowy ma takie właściwości przyczepności, jak styropian biały i nie ma obowiązku dodatkowego szlifowania go przed przyklejeniem jest on bardzo praktyczny.

W przypadku wykorzystywania styropianu grafitowego do ocieplenia domu należy osłonić powierzchnie skutecznie przed słońcem, warto wtedy osłonić ściany siatkami ochronnymi.

Styropian grafitowy jest produktem w pełni bezpiecznym dla zdrowia człowieka i nie powoduje podrażnienia błon śluzowych, czy też skóry. Ważnym dokumentem mówiącym o tym, że jest to produkt bezpieczny mówi atest higieniczny wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia publicznego-państwowy zakład higieny. (program uprawnienia architektoniczne)Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0