fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Styl glamour jako ciekawy sposób na aranżację wnętrz

Styl glamur prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie zwłaszcza dla osób, które cenią sobie bogactwo ozdób. Ten styl nie oznacza zbyt dużej ilości przepychu, nadmiaru, tylko związany jest z eleganckimi zdobionymi meblami, bibelotami.

Bardzo ciekawymi ozdobami w tym stylu są np. lampy i abażury z delikatnie szlifowanymi kryształkami. Mogą to być propozycje szklane lub z tworzyw sztucznych. Oczywiście szkło prezentuje się najbardziej efektywnie. (program na uprawnienia architektoniczne)

Styl glamour
Styl glamour

Charakterystyczne cechy stylu glamour

Styl glamour to trend eklektyczny, który bazuje na zestawieniu przedmiotu współczesnego designu z barokowymi meblami, czy metalowymi fakturami. Wiele z tych elementów charakteryzują się luksusem i elegancją.

Pięknie prezentują się komplety lamp tzn. lampy wiszące, do tego zestawione w identycznym charakterze lampki biurowe czy nocne. Światło może stanowić świetny element dekoracyjny jeżeli zamontuje się go w odpowiednich miejscach. (testy 2019 uprawnienia)

Zestawia się również atrakcyjne misy kryształowe . Idealnym dodatkiem do wnętrz glamour są pięknie zdobione lustra, które optycznie powiększają przestrzeń.

Jakie kolory dominują w stylu glamour?

Przede wszystkim jest to paleta różu i fioletów. Mowa tutaj o odcieniach jasnych, jak również nasyconych barwach. Pastele bardzo dobrze współgrają z mocnymi barwami czy przygaszonymi zieleniami. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Dodatki złotego czy srebrnego również są pożądane. Wszystkie elementy błyszczące są chętnie używane. Również połysk dominuje w tkaninach np. atłasach, poszewka czy narzutach. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Kontrasty w stylu glamour

Wnętrza w stylu glamour charakteryzują się różnymi kontrastami, z jednej strony mogą to być proste meble połączone z luksusowymi dodatkami. Ciekawie wygląda również okrągły, prosty stół połączony z luksusowymi, barokowymi krzesłami. Kontrasty stosuje się również w barwach  np. zestawienie złotego koloru z delikatnym pudrowym różem, czy czarnego z beżami i bielą.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com