fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

W każdym nowo wybudowanym domu znajdziemy resztki cementu zarówno w postaci grubych fragmentów jaki i drobnego nalotu na podłodze, parapecie czy płytkach. Sprawdzonym sposobem na usunięcie tych drobnych pozostałości jest przemycie powierzchni wodą z octem . Ale do grubszych warstw zaprawy będziemy musieli już zaopatrzyć się już w specjalny koncentrat na bazie kwasów z różnymi dodatkami przeznaczony do usuwania nalotów cementowych. (uprawnienia budowlane testy)
Obecnie na rynku mamy szeroką gamę takich preparatów. Warto przed użyciem zapoznać się z treścią instrukcji użytkowania znajdująca się na produkcie, ponieważ może okazać się , że do lekkich zabrudzeń można rozcieńczyć preparat z wodą. (akty uprawnienia budowlane)

Sprzątanie po budowie - jak pozbyć się resztek zaprawy cementowej
Sprzątanie po budowie – jak pozbyć się resztek zaprawy cementowej

Usuwanie resztek farb i lakierów

Farby obecnie stosowane do ścian i sufitów coraz częściej są wodorozpuszczalne. Dlatego do usuwania resztek takich pozostałości zwykle wystarczy czysta woda. Jednak sprawdzi się to tylko jeżeli zabrudzenie jest świeże. Po ich zaschnięciu takie plamy trzeba będzie wcześniej zeskrobać a dopiero później domyć czystą wodą. (uprawnienia budowlane egzamin)
Jeżeli chodzi o farby olejne czy też lakiery, do ich usunięcia potrzebny będzie rozpuszczalnik. Zazwyczaj producent farby podaje typ rozpuszczalnika jaki należy użyć do czyszczeni. Najczęściej jest to popularny rozpuszczalnik uniwersalny czy benzyna ekstrakcyjna.
Do farb elewacyjnych, gruntów i impregnatów są na rynku specjalne preparaty przeznaczone do usuwania tych zabrudzeń. Takie preparaty można również rozcieńczać z wodą w zależności od potrzeby i stopnia zabrudzenia. W niektórych gorszych przypadkach konieczne będzie nałożenie szmatki nasączonej środkiem i pozostawienie na kilka minut w celu rozmiękczenia zabrudzenia które w dalszej kolejności będzie można zmyć

Usuwanie nadmiaru silikonu i czyszczenie fug epoksydowych

Resztki silikonu pozostałe po kładzeniu płytek należy w pierwszej kolejności postarać się wyciąć nożykiem. Oczywiście jeżeli nie jesteśmy w stanie wszystkiego usunąć w taki sposób i pozostają smugi, należy zastosować specjalną pastę do czyszczenia silikonu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Fugi te są coraz bardziej popularne. Jednak trzeba pamiętać, że po ich nałożeniu trzeba od razu czyścić powierzchnię płytki. W przeciwnym razie zastygła fuga mocno przylegnie do podłoża. Fugi takie do niedawna można było usunąć tylko mechanicznie co groziło uszkodzeniem podłoża. Jednak na rynku pojawiły się specjalne preparaty do usuwania tego typu zabrudzeń. (akty prawne uprawnienia budowlane) Takie środki są wstanie usunąć nawet całą fugę. Wszystko zależy grubości warstwy preparatu jaka nakładamy oraz od czasu na jaką ją pozostawimy. Czas ten różni się od wielkości zabrudzeń, i wacha się od 10 minut przy cienkich warstwach fugi do nawet 12 godzin w przypadku usuwania całej fugi.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com