fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Możemy to zrobić szlifierka oscylacyjna, taśmową lub mimośrodkowa. Jedna w trudno dostępnych miejscach nie obejdzie się bez ręcznego szlifowania papierem ściernym. Szlifierka oscylacyjna jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Jej część do ruchoma do której przymocowuję papier ścierny wykonuje tylko ruchy przód- tył. Pozwala to precyzyjnie usunąć farbę bez uszkodzenia podłoża. (uprawnienia budowlane kontakt) Szlifierka taśmowa jest tak samo bezpieczna, ale zamiast ruchomej stopy ma rolki na które umieszcza się pas z papieru ściernego. Najbardziej trzeba uważać ze szlifierką mimośrodkową. Posiada ona stopę okrągłą która porusza się na boki jednocześnie kręcąc się wokół swojej osi. Sprawdza się ona jednak na powierzchniach zaokrąglonych. (uprawnienia budowlane egzamin)

Sposoby na usunięcie starej farby
Sposoby na usunięcie starej farby

Usuwanie na mokro

Sposób ten jest odpowiedni do usunięcia farb wodnorozpuszczalnych oraz klejowych. Dzieje się tak ponieważ woda jest ich naturalnym rozpuszczalnikiem. Powierzchnie należy zwilżyć ciepłą woda, a następnie usunąć szpachelką. Mokra farba pod wpływem wilgoci powinna łatwo dać się usunąć. Warto pamiętać, żeby podczas zdrapywania szpachelką nie uszkodzić tynku pod powłoka farby. (uprawnienia budowlane pprzepisy)

Usuwanie farby przy pomocy opalarki

Ten sprzęt pomoże usunąć farbę z powierzchni drewnianych i metalowych. Nie nadaję się do farb klejowych i emulsyjnych oraz do usuwania lamperii ze ścian. Cała praca polega na rozgrzaniu starej farby. Pod wpływem wysokiej temperatury jej struktura marszczy się i mięknie dzięki czemu w łatwy sposób zdrapać ja przy pomocy stalowej szpachelki. Jednak trzeba uważać gdy usuwamy farbę z drewna. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do uszkodzenia drewna lub podpalenia. Warto pamiętać też by odpowiednio zabezpieczyć ciało, ponieważ chwila nieuwagi może doprowadzić do oparzenia. (uprawnienia architektoniczne)
Rozwiązanie to nie zawsze sprawdza się w stu procentach. Jeżeli farba mocno przywarła do podłoża, należy poszukać innego sposobu na jej usunięcie.

Zmywacze do farb

Obecnie na rynku jest duży wybór tego typu produktów. Środki te nakłada się na farbę, która po kilku minutach mięknie i pęcznieje, podobnie jak w przypadku użycia opalarki, a następnie można ją zeskrobać szpachelką. Środki tę świetnie się sprawdzają w trudno dostępnych miejscach, tam gdzie ręczne narzędzia nie sięgają. Cena takiego preparatu nie należy do niskich. Ponadto jego gęsta konsystencja przyczynia się do dużego zużycia. Środek ten nakłada się pędzlem. Na opakowaniu produktu znajdziemy informacje, jak gruba powinna być nałożona warstwa. Istnieją tez zmywacze w sprayu, które świetnie sprawdzają się w usuwaniu graffiti. Warto pamiętać, że takie preparaty są łatwopalne i żrące. Po usunięciu farby takim preparatem , powierzchnie należy przemyć ciepłą wodą z dodatkiem środka do czyszczenia lub spirytusem. Po osuszeniu, powierzchnia jest gotowa do malowania. (uprawnienia budowlane elektryczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com