fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Specjalność architektoniczna – wykształcenie

Oczywiście, aby uzyskać uprawnienia budowlane w ww. specjalności należy posiadać odpowiednie wykształcenie oraz odbyć praktykę zawodową. Istotnie, absolwenci kierunku architektura mogą ubiegać się o uprawnienia w tej specjalności. W toku studiów zdobyli bowiem wiedzę dotyczącą projektowania oraz kształtowania przestrzeni (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane). Program nauki na tym kierunku przewiduje kursy projektowania architektonicznego i urbanistycznego oraz przedmioty inżynierskie.

Specjalność architektoniczna – wykształcenie

Specjalność konstrukcyjno-budowlana – wykształcenie

W przypadku powyższej specjalności odpowiednim kierunkiem studiów jest budownictwo (program z aktami na uprawnienia budowlane). Istotnie, jest to taki kierunek studiów, który doskonale przygotuje studenta do właściwego wykorzystywania uprawnień budowlanych w przyszłości. Dzięki skończeniu tego kierunku można zająć się projektowaniem obiektów budowlanych i przedsięwzięć budowlanych. Poza tym studenci poznają zasady mechaniki oraz dynamiki budowli (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych). Jak również zyskują wiedzę dotyczącą wytrzymałości materiałów i ich prawidłowego zastosowania. Kluczowe jest także zyskanie wiedzy związanej z trwałością konstrukcji i bezpiecznym użytkowaniem budynków. Do głównych zadań architekta należy kształtowanie przestrzeni.

Architektura i urbanistyka na kierunku budownictwo

Godnym uwagi jest fakt, że studia na kierunku budownictwo są znacznie obszerniejsze niż na architekturze. Istotnie, obejmują one również podstawowe zajęcia z architektury oraz urbanistyki (programy do uprawnień budowlanych). Osoby, które ukończyły budownictwo posiadają wiedzę dotyczącą fizyki budowli, technologii budowlanych oraz utrzymania i remontów budynków. Jak również projektowania ogólnobudowlanego oraz szeroko pojętej sztuki budowlanej. W związku z tym w gestii inżyniera budownictwa leży zarówno projektowanie konstrukcji, ale również izolacji wodochronnych, termicznych oraz nienośnych przegród budowlanych. Co więcej, zajmuje się też doborem warstw podłóg, dachów, posadzek, problemami dotyczącymi fizyki budowli.
Oznacza to, że inżynier budownictwa może nie tylko projektować konstrukcje, ale również izolacje wodochronne i termiczne oraz nienośne przegrody budowlane wraz z ich warstwami Ponadto rozwiązuje one wszelkie szczegóły i detale budowlane, dobiera warstwy podłóg, posadzek i dachów, a także rozwiązuje wszelkie problemy związane z fizyką budowli.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com