fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Słów kilka o uprawnieniach budowlanych sanitarnych

Na pewno warto poruszyć kwestię związaną z ww. uprawnieniami. Otóż na stronach internetowych politechnik oraz uniwersytetów przyrodniczych znajdują się informacje, że po ukończeniu kierunku inżynieria środowiska można ubiegać się o uprawnienia budowlane w specjalności sanitarnej. Oznacza to zatem specjalność instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, gazowych i kanalizacyjnych. Istotnie, można starać się o uprawnienia bez ograniczeń do projektowania i kierowania robotami budowlanymi (testy na uprawnienia architektoniczne). Jak również o uprawnienia bez ograniczeń do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi. Co więcej absolwenci kierunku inżynieria środowiska mogą zdobyć uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie ograniczonym.

o uprawnieniach budowlanych sanitarnych

Droga ku karierze

Choć wiele osób marzy o pracy i rozwijaniu się w branży budowlanej, to jednak należy pamiętać, że droga ku karierze jest długa. Przede wszystkim samo zdobycie uprawnień budowlanych nie otwiera od razu wszystkich drzwi przed inżynierem budownictwa. Wysokie stanowisko oraz zarobki przychodzą z czasem (egzamin na uprawnienia architektoniczne). Trzeba pamiętać, że konieczne jest wypracowanie sobie własnej marki. Dlatego też świeżo upieczeni inżynierowie muszą włożyć wiele pracy w to, aby zaistnieć w branży budowlanej.

Uprawnienia budowlane jako dokument państwowy

Istotnie, należy pamiętać, że ww. uprawnienia są dokumentem, ale nie dają pewności klientowi, że ktoś faktycznie jest mistrzem w swoim gachu. Oczywiście uprawnienia potwierdzają, iż dana osoba może samodzielnie sprawować funkcje techniczne w budownictwie (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Jest to zatem sygnał dla potencjalnych klientów, że inżynier ma podstawy do wykonywania zawodu. Poza tym na pewno posiadanie uprawnień jest prestiżowe i wzmacnia samoocenę inżyniera. Nie zapominajmy jednak, że dopiero należycie wykonane zlecenie w stu procentach potwierdza nasze umiejętności.

Dokumenty i doświadczenie

Godnym uwagi jest fakt, że w parze z posiadanymi dokumentami, czyli uprawnieniami zawsze musi iść doświadczenie zawodowe. Wówczas inżynier może dostać dobrą pracę na etacie lub zdecydować się na prowadzenie własnej działalności. Poza tym posiadanie uprawnień budowlanych umożliwia pełnienie funkcji kierownika budowy lub projektanta (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania). Z pewnością największe szanse na wybicie się w branży budowlanej mają osoby, które są charyzmatyczne i potrafią rozmawiać z klientem. Nie można zapominać o tym, że praca na budowie wiąże się z dużą odpowiedzialnością i trzeba należycie wykonywać swoje obowiązki.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com