fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ściany – jakie wybrać?

Decydując się na budowę domu myślimy przede wszystkim o fundamentach. Oprócz nich najważniejszym elementem są ściany. W nowoczesnym budownictwie znajdziemy wiele rozwiązań na tą część domu, choć tylko kilka nich jest stosowanych na szerszą skalę. Ściany murowane? Jednowarstwowe, dwuwarstwowe a może nawet i trzywarstwowe? Opcji jest naprawdę wiele i można się w nich pogubić. Na szczęście osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia budowlane może nam w rozwiązaniu tego problemu pomóc. (uprawnienia architektoniczne)

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Wybór najlepszego rozwiązania spada zwykle na architekta. Skupia się on na naszych wytycznych i w odpowiedni sposób adaptuje mieszkanie. Przede wszystkim od ścian oczekujemy jakości, trwałości i niezawodności. Nie chcemy utraty ciepła lub aby ściany nie wytrzymały upływu czasu. Współczynnik ciepła i trwałość – to właśnie tymi czynnikami interesujemy się przede wszystkim myśląc o ścianach. Nie wszystko spełni nasze kryteria, ale w tym wypadku najważniejszy będzie użyty materiał. Warto też przy tym pamiętać o ocieplaniu nie tylko ścian, ale i sufitu – tak aby ciepło rzeczywiście pozostawało w mieszkaniu. (program na uprawnienia budowlane)

Jakie ściany dają szybki i tani efekt?

Jeśli zależy nam na czasie, nasz wybór powinien paść na bloczki keramzytobetonowe. Stworzą one solidny mur, a ich środek można wypełnić styropianem. Nawet jednowarstwowe ściany sprawdzą się w praktyce. Koszt takich bloczków jest niewielki. Dzięki temu uda nam się sporo zaoszczędzić; oszczędności przydadzą się przy zakupie innych materiałów. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy budujemy dom od podstaw. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Istota dobrego ocieplenia

Aby ściany były właściwie ocieplone, potrzebujemy prawdziwych fachowców. Gdy ocieplenie nie zostanie położone w fachowy sposób, wzrosną koszta eksploatacji ze względu na duże straty ciepła. Z tego też zresztą względu warto stosować ściany dwuwarstwowe, do których budowy możemy wykorzystać gazobeton. Dodatkowe ocieplenie będzie potrzebne i w tym przypadku. Do tego celu możemy użyć styropianu. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com