fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Schody – różnorodne materiały wykończeniowe

W wielu domach schody są jednym z istotnych elementów użytkowych jak również zdobniczych. Schody odpowiednio wykończone podkreślają charakter wnętrz, mogą dodawać uroku. Na rynku istnieje wiele materiałów, które można wykorzystać do ich wykończenia i uzyskać atrakcyjne efekty.(egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Schody materiały wykończeniowe
Schody materiały wykończeniowe

Różne gatunki drzewa

Jednym z podstawowych materiałów wykończeniowych schodów jest drewno. Stosuje się różne jego gatunki, które charakteryzują się różnymi kolorami. Często na wierzchu schodów kładzie się drewno, a podstopnice wykonuje się z ceramiki lub farby odpornej na szorowanie.

Farby do schodów

Na rynku istnieje wiele różnych farb dedykowanych do schodów, które tworzą odpowiednią trwałą warstwę zabezpieczająca schody. W tym przypadku istotne jest, by powierzchnia była idealnie gładka. Należy wybierać produkty posiadające dodatki antypoślizgowe. Można pomalować dwu  lub trzykrotnie schody farbą epoksydową do betonu. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne to kolejny ciekawy sposób na schody. Jest to mocny i nieco droższy sposób, by uzyskać efektywne wykończenie schodów. Na schodach kładzie się powierzchnię z żywicy epoksydowej, poliuretanowej czy metakrylowej. Niektóre osoby decydują się na różne dodatki żywicy. Można tutaj wymienić różne pigmenty, dekoracyjne paski, kruszywo mineralne, dzięki którym uzyskujemy ciekawe efekty na powierzchni. Posadzki żywiczne szlifuje się, dzięki czemu uzyskujemy gładką powierzchnię. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Mikrocement to kolejny produkt, który zawiera w swoim składzie żywicę. Dzięki niemu uzyskujemy grubszą powierzchnię, bo od 2 do 3 mm, która może być dowolnie kształtowana pędzlami. Szlifuje się ją szpachlami, możemy w niej wykonać żłobienia lub ryflowanie.

Beton architektoniczny

Beton architektoniczny jest uniwersalny, wykonuje się z niego schody, które nie muszą być w żaden sposób wykończone. Oczywiście powierzchnia powinna być dokładnie wyszlifowana i wypolerowana. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com