fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Schody na terenie ogrodowym

Możemy sami decydować o tym, jak będą wyglądały nasze schody oraz, gdzie je umieścimy. Często bywa tak, że ogród znajduje się za domem, więc chcąc szybciej się do niego dostać możemy zamontować schody. Jest to szczególnie przydatne, gdy nasza działka dzieli się na kilka sfer.(program z aktami na uprawnienia budowlane)

Będąc inwestorem nie zależy nam na wrzuceniu pieniędzy w błoto, dlatego warto zastanowić się nad zatrudnieniem projektanta. Doświadczona osoba będzie wiedziała, że w przypadku schodów terenowych trzeba zastosować konkretne rozwiązania. Projektanci zajmują się tym na co dzień, więc nie popełnią błędów, które mógłby popełnić nowicjusz. Trzeba umieć wybrać odpowiednią kostkę brukową, jak ją ułożyć i przygotować pozostałe materiały. Taka inwestycja na pewno będzie korzystna i przysłuży się w przyszłości.(segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Schody na terenie ogrodowym

Istnieją wytyczne dotyczące wymiarów schodów. Ilość stopni w schodach zewnętrznych nie powinna przekraczać 10 stopni. Tarasowe z kolei można dopasować (wymiary 10×50 cm). Fachowcy pamiętają, że odstępy między wartością użytkową schodów wynoszą co najmniej 1,1 m do 1,2 m, jest to zależne od planu.(uprawnienia budowlane – egzamin)

Dzisiejszy wybór ma znaczenie w przyszłości

Schody służą przede wszystkim do wchodzenia i schodzenia, dlatego ważne jest by było to wygodne i sprawne. Jest to zadanie projektanta, by się tym zająć. Oczywistym jest, że im większe schody, tym umiejętniej będziemy się po nich poruszać, nie zastanawiając się nad stawianym krokami. Gdy myślimy o schodach widokowych, lepiej by było one wydłużone i były proste. To zapewni łatwiejsze poruszanie się po nich. Z kolei schody większe niż 18 x 30 cm najpewniej zostaną użyte w przypadku zejścia technicznego.(pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com