fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Rozszerzenie zakresu uprawnień – jak to wygląda?

Jeżeli posiadamy już uprawnienia budowlane, jednak chcielibyśmy je w pewien sposób rozszerzyć, konieczne będzie podejście do egzaminu. Test, który rozwiązuje kandydat, jest w takiej sytuacji przygotowywany indywidualnie. Przy układaniu egzaminu bierze się pod uwagę przede wszystkim zakres i rodzaj posiadanych uprawnień. Co ciekawe, zwraca się uwagę nawet na termin ich zdobycia. Jak więc wygląda rozszerzenie zakresu uprawnień? (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia)

Rozszerzenie zakresu uprawnień – egzamin na uprawnienia oddzielne ograniczone

Podczas ustalania formy oraz zakresu egzaminu pisemnego podczas postępowania kwalifikacyjnego za każdym razem należy trzymać się określonych zasad. I tak w przypadku egzaminu na uprawnienia oddzielne (do projektowania lub do kierowania pracami) ograniczone, zestaw egzaminacyjny posiada 30 pytań testowych. 20 z nich sprawdza wiedzę dotyczącą nowych przepisów ogólnych i wybranego zakresu uprawnień. Pytają one przede wszystkim o prawo budowlane, choć pojawiają się i inne ustawy. 10 pytań odnosi się do przepisów BHP podczas wykonywania prac budowlanych. Na rozwiązanie  testu przeznacza się 45 minut. Aby zdać, trzeba zdobyć minimum 23 poprawne odpowiedzi. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Rozszerzenie zakresu uprawnień – egzamin na uprawnienia łączne ograniczone

Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku egzaminu na uprawnienia ograniczone, ale łączne. W takim przypadku test zawiera już 45 pytań, z czego zadań sprawdzających wiedzę dotyczącą prawa budowlanego i innych ustaw jest 30. 15 pozostałych pytań dotyczy przepisów BHP. Gdy rozszerzamy swój zakres uprawnień w ten sposób, dostajemy 70 minut na rozwiązanie testu. Na co najmniej 34 pytania musimy odpowiedzieć prawidłowo. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Rozszerzenie zakresu uprawnień – egzamin na uprawnienia nieograniczone

Egzamin na uprawnienia nieograniczone oddzielne, czyli albo do projektowania, ale do kierowania robotami budowlanymi posiada 60 pytań. 40 dotyczy bezpośrednio prawa budowlanego i innych ustaw powiązanych z wybraną specjalnością. 20 pytań odnosi się do wiedzy o przepisach BHP. Cały egzamin nie trwa dłużej niż 90 minut. Do zaliczenia będziemy potrzebować minimum 45 dobrych odpowiedzi. W przypadku egzaminu na uprawnienia nieograniczone łączne, nasz egzamin trwa najdłużej ze wszystkich tu przedstawionych, bo aż 115 minut. Na teście otrzymujemy 75 pytań, z czego przynamniej na 57 musimy udzielić poprawnej odpowiedzi. (programy do uprawnień architektonicznych)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.