fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różnorodne tarasy ogrodowe

Taras to wspaniałe miejsce spotkań znajomych, rodziny przy różnych okazjach.

Taras wykonuje się głównie z płyt betonowych, drewnianych desek, czy płytek. Najczęściej zakrywa się go  specjalnym dachem, który jest przedłużeniem domu, bądź też drewnianym daszkiem specjalnie wybudowanym na tą okazję. W tym celu wykorzystuje się ozdobne pergole, po których pną się różnorodne rośliny ozdobne. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Różnorodne tarasy ogrodowe
Różnorodne tarasy ogrodowe

Ciekawe rozwiązania – posadzka wentylowana na tarasie

Jednym z ciekawych rozwiązań w tarasach są posadzki wentylowane. Taką wentylację wykonuje się w odpowiedniej grubości płycie ceramicznej, betonowej, czy kamiennej, którą układa się na specjalnie do tego przygotowanych  podkładkach. Na taką nawierzchnię potrzebna jest izolacja przeciwwodna z papy membrany PVC lub membrany EPDM.

Kolejny element to elastyczny układ warstw posadzkowych. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Oświetlenie tarasu atrakcyjnym rozwiązaniem

Podczas projektowania domu warto również pomyśleć o oświetleniu przyszłego tarasu. W tym etapie liczy się rozmieszczenie lamp na elewacji, wokół miejsca wypoczynku należy odpowiednio rozplanować instalację, z której będziemy potem korzystać. Demontaż oświetlenia zewnętrznego będzie łatwiejszy i mniej kosztowny niż w przypadku, gdy nie widzimy takich rozwiązań. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Warto zabezpieczyć się jeszcze jednym dodatkowym gniazdem elektrycznym zewnętrznym, które niewątpliwie na pewno się przyda.

Płyty tarasowe – pięknie wykończony taras

Taras może być wykończonym płytami z betonu, które są obecnie bardzo popularne i modne.

Obecnie płyty betonowe są bardzo ładne posiadają różnorodną kolorystyczną oraz ciekawe formy, kształty i wykończenia. (testy uprawnienia architektoniczne)

Tarasy drewniane

Tarasy drewniane to wciąż modny i pożądany element każdego domu. Często właśnie drewno wybiera się na materiały wykończeniowy tarasu. Wykonuje się również pergole czy drabinki dla , które stanowią dodatkową ozdobę. Często z takim tarasem zestawione są drewniane meble. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com