fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne mają za zadanie przede wszystkim ochronę domu przed włamywaczami oraz ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki temu zyskujemy również barierę chroniącą przed hałasem, który dobiega z zewnątrz i świetną izolację zimą, która pozwala na zmniejszenie utraty ciepła. (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów)

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe określane są często symbolami RC, które określają skuteczność zewnętrzną. Występują one od cyfry od 1 do 6. Jedynka oznacza roletę o najmniejszej efektywności, A6 niemożliwą do sforsowania. Bardzo często ludzie kupują modele o symbolu RC1 lub RC2. Mimo, że są one  najniżej w klasyfikacji, to wyposażone są w zaawansowane technologicznie zabezpieczenia, które ułatwiają tworzenie pancerza od zewnątrz. Modele RC 6 wykonane są z twardych masywnych materiałów, mają szereg dodatkowych zabezpieczeń.

Oczywiście kupując rolety warto zwrócić uwagę na ich termoizolacyjność, zdolność tłumienia hałasu i sposób sterowania. (testy uprawnienia architektoniczne)

Automatyzowane rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne w nowoczesnej odsłonie to modele posiadające automatyczne możliwość sterowania. Są one wyposażone w nadajniki naścienne pilota, urządzenia mobilne lub programator czasowy. wiele osób decyduję się na system Smart Home pozwalający zarządzać wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. (program na uprawnienia architektoniczne)

Różne rodzaje rolet

Rolety zewnętrzne można wybierać w różnej gamie kolorystycznej, które będą pasowały do elewacji domu, czy np.dachu. Można wybrać rolety zewnętrzne podtynkowe, elewacyjne, czy naokienne. Zapewniają one energooszczędność a także bezpieczeństwo.

Rolety zewnętrzne oczywiście pełnią funkcję ochrony przed nadmiarem promieniowania słonecznego. Zacienienie to kolejna zaleta, można skorzystać w przypadku zasuwania rolety zewnętrznych. (program uprawnienia architektoniczne)

W przypadku rolek natynkowych, obudowę wykonuje się z aluminium z pokrywą rewizyjną. Umieszcza się ją od przodu skrzynki rolety. W przypadku rolety naokiennej obudowę wykonuje się  z PVC. Pokrywę rewizyjną  umieszcza się od tyłu lub dołu skrzynki rolety.

Rolety podtynkowe posiadają obudowę wykonaną z aluminium, z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. W przypadku rolety RKS obudowę wykonuje się z ceramiki lub polistyrenu wzmocnionego drutem zbrojeniowym z pokrywą rewizyjną. (testy 2019 uprawnienia)

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.