fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne mają za zadanie przede wszystkim ochronę domu przed włamywaczami oraz ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki temu zyskujemy również barierę chroniącą przed hałasem, który dobiega z zewnątrz i świetną izolację zimą, która pozwala na zmniejszenie utraty ciepła. (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów)

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe
Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe określane są często symbolami RC, które określają skuteczność zewnętrzną. Występują one od cyfry od 1 do 6. Jedynka oznacza roletę o najmniejszej efektywności, A6 niemożliwą do sforsowania. Bardzo często ludzie kupują modele o symbolu RC1 lub RC2. Mimo, że są one  najniżej w klasyfikacji, to wyposażone są w zaawansowane technologicznie zabezpieczenia, które ułatwiają tworzenie pancerza od zewnątrz. Modele RC 6 wykonane są z twardych masywnych materiałów, mają szereg dodatkowych zabezpieczeń.

Oczywiście kupując rolety warto zwrócić uwagę na ich termoizolacyjność, zdolność tłumienia hałasu i sposób sterowania. (testy uprawnienia architektoniczne)

Automatyzowane rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne w nowoczesnej odsłonie to modele posiadające automatyczne możliwość sterowania. Są one wyposażone w nadajniki naścienne pilota, urządzenia mobilne lub programator czasowy. wiele osób decyduję się na system Smart Home pozwalający zarządzać wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. (program na uprawnienia architektoniczne)

Różne rodzaje rolet

Rolety zewnętrzne można wybierać w różnej gamie kolorystycznej, które będą pasowały do elewacji domu, czy np.dachu. Można wybrać rolety zewnętrzne podtynkowe, elewacyjne, czy naokienne. Zapewniają one energooszczędność a także bezpieczeństwo.

Rolety zewnętrzne oczywiście pełnią funkcję ochrony przed nadmiarem promieniowania słonecznego. Zacienienie to kolejna zaleta, można skorzystać w przypadku zasuwania rolety zewnętrznych. (program uprawnienia architektoniczne)

W przypadku rolek natynkowych, obudowę wykonuje się z aluminium z pokrywą rewizyjną. Umieszcza się ją od przodu skrzynki rolety. W przypadku rolety naokiennej obudowę wykonuje się  z PVC. Pokrywę rewizyjną  umieszcza się od tyłu lub dołu skrzynki rolety.

Rolety podtynkowe posiadają obudowę wykonaną z aluminium, z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. W przypadku rolety RKS obudowę wykonuje się z ceramiki lub polistyrenu wzmocnionego drutem zbrojeniowym z pokrywą rewizyjną. (testy 2019 uprawnienia)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com