fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pokrycie dachowe w naszym domu jest narażone na nieustanne działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Promieniowanie UV, opady deszczu, śniegu, mróz i zmienne temperatury nie są łaskawe dla naszych dachów. Dlatego zdarza się, że kolor blachy blednie i płowieje a jego powierzchnia porasta glonami lub pojawia się rdza. (uprawnienia architektoniczne) W takich sytuacjach konieczne będzie poddanie dachu renowacji, ponieważ w takich sytuacjach lepiej jest zawczasu zapobiegać. Jeśli nie będziemy tego robić na bieżąco gdy pojawią się takie problemy, może być już za późno i dach będzie wymagał generalnego remontu narażając nas na koszty. Renowację możemy przeprowadzić nawet samemu dość szybko i sprawnie o ile dobrze przygotujemy nawierzchnię i wybierzemy odpowiednie produkty, które to zadanie nam ułatwią.(uprawnienia budowlane pprzepisy)

Renowacja dachu z blachy
Renowacja dachu z blachy

Przygotowanie dachu do renowacji

W przypadku jeśli zdecydujemy się na malowanie, ważne jest staranne przygotowanie naszej powierzchni dachu. Musimy go dokładnie i skrupulatnie sprawdzić pod kątem technicznym oraz uzupełnić powstałe ubytki w jego strukturze. (uprawnienia budowlane egzamin) Przeprowadzamy oprysk przeciwko insektom i owadom oraz każdego rodzaju grzybom i pleśni. Nasz sposób działania będzie zależał od tego jakiego rodzaju materiał został użyty do wykonania naszego dachu. Jednak bez względu na to, czy to będzie blacha, dachówka czy blachodachówka należy każdy z nich odpowiednio przeczyścić. Nie możemy rozpocząć prac na zanieczyszczonym, zakurzonym dachu. Podłoże musi być czyste, suche i odpowiednio odtłuszczone. Jeśli dostrzeżemy na naszym dachu oznaki rdzy należy ją usunąć drobnoziarnistym papierem ściernym oraz użyć odpowiedniego preparatu by zabezpieczyć dach przed powstawaniem korozji w przyszłości. (uprawnienia budowlane 2022) Dach myjemy specjalistycznym środkiem i miękką szczotką lub myjką wysokociśnieniową. Jeżeli nasz dach jest mocno zajęty przez korozję, niezbędne może okazać się odrdzewianie chemiczne.

Na co zwrócić uwagę podczas malowania

Zanim rozpoczniemy pracę musimy uważnie obserwować pogodę, ponieważ powierzchnia naszego dachu musi być sucha, a farba musi mieć czas zaschnąć więc musimy się upewnić czy wieczorem nie będzie padał deszcz. Jeżeli kontakt z wodą nastąpi za wcześnie, może to wpłynąć na zmianę odcienia lub wykończenia, utrudnić utwardzenie powłoki farby a nawet sprawić, że może ona całkowicie zacząć spływać. Na przeprowadzenie takich prac musimy wybrać więc pogodny i słoneczny dzień, ale nie może być on upalny. Optymalna temperatura powinna być wyższa niż 6 stopni ale nigdy nie wyższa niż 30 stopni. Jeśli chodzi o wilgotność, nie powinna ona przekraczać około 80 %. Warto pamiętać, że niska temperatura powietrza oraz wysoka wilgotność mogą spowolnić procesy schnięcia naszych preparatów. Ze względu na nasze bezpieczeństwo nie możemy również rozpocząć naszych prac w bardzo wietrzny dzień. Kierujmy się zaleceniami producenta ujętymi na opakowaniach zakupionych produktów, zwróćmy uwagę jaki odstęp czasu musi być zachowany by móc nałożyć drugą warstwę. Jeżeli mamy doświadczenie w malowaniu, renowacja naszego dachu z blachy nie powinna stanowić dla nas problemu. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com