fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przywileje i obowiązki płynące z uprawnień

Jeśli ubiegamy się o uprawnienia budowlane, nasza wiedza musi sięgać nie tylko przepisów prawa budowlanego i łączących się z tym rozporządzeń. Dodatkowo, a nawet przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę ze swoich praw i obowiązków płynących z posiadania uprawnień budowlanych. (uprawnienia architektoniczne)

Bardzo przydatna jest wiedza odnośnie przywilejów jakie otrzymamy wraz z tymi kwalifikacjami, ale nie może umknąć nam konieczność zapłaty za członkostwo w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa. Jest bardzo łatwy sposób, który pozwoli nam poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Jeśli należymy do okręgowej izby inżynierów budownictwa możemy zajrzeć do bazy wiedzy stworzonej specjalnie dla inżynierów. Możemy dostać się do niej poprzez portal Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Korzystanie z informacji

Żeby dostać się do tej bazy informacji najpierw musimy się zalogować, dopiero wtedy otrzymamy dostęp. Złożona jest ona z kilku modułów, które generalnie pozwalają nam zrobić wszystko. Jednym z nich jest biblioteka norm, z której korzystamy przez internet bez ponoszenia żadnych kosztów. Ponadto możemy uczestniczyć w szkoleniach z zakresu budownictwa on-line poprzez platformę e-learning. Możemy też oczywiście zapisać na szkolenia stacjonarne.(dowiedz się więcej) Jeśli potrzebujemy wydrukować zaświadczenie o ubezpieczeniu czy członkostwu w danej izbie inżynierów budownictwa, możemy zrobić to dzięki modułowi „zaświadczenia elektroniczne”. Portal umożliwia też generację druków do opłacenia ubezpieczenia lub składki. Znajdziemy tam też serwis e-sekocenbud gdzie są katalogi z aktualnymi cenami za materiały, sprzęty, a nawet robociznę. I oczywiście wszelkie informacje odnośnie prawa budowlanego, BHP, prawa ochrony środowiska itd. bez problemu wyszukamy na tym portalu. (testy 2019)

Tak więc myślę, że wszyscy zgodzą się, że portal Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa jest absolutną kopalnią wiedzy. Dodatkowo jest tak świetnie uporządkowana, że informacje znajduje się w mgnieniu oka. Dzięki niej inżynierowie mają nawet możliwość skorzystać ze szkoleń, cenników, czy aktów prawnych. (akta prawne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com