fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przeprowadzanie termomodernizacyjnej i krystalicznej iniekcji w obiektach

Dobrze przemyślana oraz skuteczna termomodernizacja w mieszkalnych budynkach powinna brać pod uwagę aspekt, jaki wiąże się z zawilgoceniem w nadmierny sposób budowlanych przegród. Wynika ono z braku poprawnego działania przeciwwilgociowej izolacji pionowej oraz poziomej. Tego rodzaju problemy pojawiają się zwykle w wysokoemisyjnym i starym budownictwie, w strefach podpiwniczenia i przyziemia. Nadmierny stopień zawilgocenia ma bezpośredni wpływ na spadek izolacyjność cieplnej w murach. Z tego też względu dochodzi do rozwoju grzybów oraz pleśni. Biologiczna korozja to czynnik, jaki wpływa bardzo alergizująco na osoby użytkujące lokal. (uprawnienia budowlane cennik) 

Przeprowadzanie termomodernizacyjnej i krystalicznej iniekcji w obiektach
Przeprowadzanie termomodernizacyjnej i krystalicznej iniekcji w obiektach

Termomodernizacja budynku

Zarówno pojęcie termomodernizacji budynku, jak i jego ochrony od wilgoci bardzo ściśle wiąże się ze sobą. Bez odpowiedniej pionowej i poziomej przeciwwilgociowej izolacji docieplenie zewnętrznych ścian może wpłynąć na pogorszenie sanitarnych warunków, w związku z pojawiającą się biologiczną korozją. Z tego też względu Iniekcja Krystaliczna® jest jedną z metod, jaka spełnia warunek skutecznej oraz szczelnej przeciwwilgociowej izolacji. Pozwala ona w trwały sposób osuszyć budowlany obiekt. To technologia tworzenia pionowej i poziomej przeciwwilgociowej izolacji o mineralnym typie i nieograniczonej trwałości. Z technologii tej korzysta się w celu tworzenia izolacji w obiektach z zawilgoceniem, jakie wznosi się z każdych dostępnych na rynku budowlanych materiałów, które kapilarnie podciągają wilgoć. Stosując Iniekcję Krystaliczną® następuje proces polegający na wysychaniu muru, jaki był wcześniej zawilgocony.  (uprawnienia budowlane program) 

Oszczędzanie cieplnej energii

Kiedy w budynku mamy do czynienia z zawilgoconą budowlaną przegrodą, w takiej sytuacji posiada ona gorsze termoizolacyjne własności. To powoduje, że oszczędzanie energii cieplnej rozpoczyna się od procesu polegającego na osuszaniu budynku. Kiedy pory wypełnią się w związku z podciąganiem kapilarnym wodą, ceglany mur traci większą część swojej cieplnej izolacyjności. Masowa wilgotność na poziomie 4% sprawia, że utracona zostaje w połowie termoizolacyjność. To z kolei wpływa na poziom temperatury ścian, temperaturę w pomieszczeniu oraz na wilgotność powietrza. Każdy z tych czynników wpływa na klimatyczny komfort użytkowników mieszkania oraz na ich zdrowie. Należy także zaznaczyć w tym miejscu, że kapilarna woda zamarza przy temperaturze wynoszącej -7°C bądź mniej. Zwykła woda w naczyniu zamarza natomiast przy poziomie 0°C. To sprawia, że kapilarna woda jest dużo gorszym cieplnym izolatorem. (uprawnienia budowlane segregator)   

Wdrażanie technologii Krystalicznej Iniekcji®

Technologia związana z Krystaliczną Iniekcją® wdrażana jest oraz rozwijana przez spadkobierców, do jakich należy dr. Inż. Wojciech Nawrot oraz jego współautorzy patentowych rozwiązań mgr inż. Jarosław Nawrot i Maciej Nawrot. Licencjodawcami jakimi są mgr inż. Maciej Nawrot oraz Jarosław Nawrot posiadają są w posiadaniu uprawnień w związku z udzielaniem licencyjnych praw i stosowania chronionego towarowego znaku Iniekcja Krystaliczna®. Kiedy pojawia się wątpliwość w związku z autoryzacją danej wykonawczej firmy, kieruje się w takiej sytuacji zapytanie do licencjodawcy. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com