fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przepona – jej poziome denne części

W każdej z przepon, w jej formach, które przeznacza się do produkowania stropowych płyt jej denne poziome części przyspawa się do płyt danej przegrody. Oddzielne części stanowi dno przegród w formie potrzebne do produkcji działowych ścian. Opierają się one o dolne półki ceowników przy rusztowaniu (uprawnienia budowlane 2021).

Stosowanie wibrowania do betonu

Stosowanie wibrowania do betonu

Mając do czynienia z baterią o typie NJAT stosuje się tu proces związany z wibrowaniem betonu poprzez wprawienie zbrojenia w drgania. Wibrowanie dotyczy wybranych komór. Aby wprawić zbrojenie w wibrowanie należy do niego zamontować wibrujący wkład. Jest on zbudowany z wibratora, dwóch kątowników oraz z belki (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Chcąc wprowadzić w wibrowanie dwa sąsiadujące ze sobą szkielety w komorach znajdujących się obok siebie należy do tego celu zastosować wibrujący wkład. Widełki, kiedy nasunie się na nie wkład, pełnią funkcję przenoszenia drgań na każde ze zbrojeniowych szkieletów. W związku z tym należy dospawać je do kątowników wkładu.

Hydrauliczne prasy do przegród

Cztery hydrauliczne prasy, które posiadają przedłużone rodzaje tłoczysk wykorzystuje się do rozsuwania oraz do zsuwania przegród (uprawnienia budowlane – egzamin). Na całej długości tłoczyska posiadają otwory, które służą do osadzania w nich klinów. Podczas, gdy hydrauliczne prasy pracują, kliny wywołują nacisk na wsporniki i w ten sposób przegrody zaczynają się poruszać. Wszystkie prace baterii oraz praca związana z hydraulicznymi prasami jest sterowana z rozdzielczego stołu. Kiedy mamy rozsunięte przegrody proces produkcyjny zaczyna się w momencie, gdy mamy oczyszczone zewnętrzne powierzchnie przegród oraz dobrze nasmarowane. Do smarowania służy gorąca nafta. Pomaga ona w szybkim tężeniu się smaru a dodatkowo nie spływa po przegrodzie. Jeżeli mamy wykonane już wszystkie te czynności suwnicą opuszcza się zbrojeniowy szkielet i mocuje się go w konkretnym miejscu. Następnie należy dosunąć do niego kolejną z przegród. Właśnie tak wygląda montowanie każdej z komór. Po montażu za pomocą hydraulicznych pras dociska się je.

Wykonanie grzejnych komór

Komory grzejne przepuszczają parę po to, aby przyśpieszyć proces związany z ogrzewaniem części pogrubionej w danej płycie. W związku z tym wykonuje się je pod żelbetowymi elementami bateryjnej formy, a dokładniej w części górnej podłogi. W formie, w jej górnej części umieszcza się przewód, który doprowadza do termicznej obróbki parę. Jest to główny przewód w grzejnej komorze. Poza tym do każdej ze znajdujących się przegród musi być dostarczona para i dlatego też w tym celu doprowadza się do nich gumowy przewód. Jest on na tyle długi, że nie ma potrzeby odłączania ich podczas rozsuwania przegród (egzamin na uprawnienia budowlane).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com