fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

25 stycznia 2022r wystartował ponowny nabór wniosków o dofinansowania do programu „Czyste powietrze” Najwyższy próg dofinansowania jest przeznaczony dla osób o bardzo małych zarobkach, tutaj dotacja będzie sięgać nawet 90% kosztów kwalifikowanych. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Celem tego programu jest przede wszystkim zadbanie o nasze powietrze – ograniczenie zanieczyszczenia go oraz usunięcie z domów starych piecy typu kopciuch. Największym limitem dofinansowania jest kwota 69 tysięcy złotych. Dotyczy osób, których przychody na jednego mieszkańca domu wynoszą :

  • Do 900zł na osobę
    -do 1260zł na osobę
    Lub osób z prawem do zasiłku stałego lub okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego. Te grupy otrzymają dofinansowanie do 90% kosztów poniesionych na termomodernizację swojego domu. Wspomniany program ma umożliwić zmianę swojego starego pieca osobom, które nie dysponują wymaganymi środkami. (uprawnienia budowlane testy) Dotacja w programie „Czyste powietrze” może zostać przyznana po zainstalowaniu urządzeń grzewczych o bardzo wysokich klasach energooszczędności, wymianie stolarki okiennej, instalacji solarnej oraz wykonaniu mikro instalacji fotowoltaicznej. (egzamin na uprawnienia budowlane)
    Od 2022 roku wycofane zostają dotacje na kotły węglowe, były możliwe tylko do końca roku 2021. W tym roku złożenie takiego wniosku i staranie się o dotacje jest niemożliwe.
Program czyste powietrze
Program czyste powietrze

Wyższe progi dochodowe

Zastosowanie wyższych progów dochodowych ma na celu ujednolicenie takich progów, dzięki takiemu zabiegowi dużo więcej osób może skorzystać z dofinansowania. W programie „Czyste powietrze” możemy otrzymać do 37 tysięcy złotych. Od 1 lipca progi dochodowe będą wyglądały następująco :
Dla gospodarstwa jednoosobowego wzrasta o 229 zł czyli łączna kwota to 2189zł
Dla gospodarstwa wieloosobowego wzrasta o 164 zł czyli łączna kwota to 1564 zł na osobę
Taka zmiana dotyczy również kotłów na pellet drzewny. W przypadku zakupu i montażu takiego pieca na pellet możemy starać się o dotację do 9 tysięcy złotych. Jest to kwota nie wyższa niż 45 % faktycznie poniesionych kosztów. (uprawnienia architektoniczne) W Podwyższonym poziomie dofinansowania, górny próg takiej dotacji będzie wynosił do 12 tysięcy złotych czyli nie przekraczając 60% poniesionych kosztów całkowitych.

Co zrobić żeby uzyskać kredyt

Musimy udać się do oddziału naszego banku, który przystąpił do wspomnianego programu i składamy wniosek o kredyt. Po przyznaniu takiego kredytu składamy wniosek o dotację z programu czyste powietrze. Po rozpatrzeniu i uzyskaniu pozytywnej decyzji w sprawie kredytu bank składa w imieniu inwestora wniosek o dotacje do WFOŚiGW. (uprawnienia budowlane kontakt) Bank po otrzymaniu pozytywnej decyzji wypłaca kredyt inwestorowi, w terminie do 18 miesięcy należy zrealizować naszą inwestycje i złożyć wniosek do WFOŚiGW o rozliczenie, by następnie wypłacić nam dotacje.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com