fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Proces związany z produkowaniem elementów

Proces związany z produkowaniem elementów ma miejsce na dwóch produkcyjnych liniach (uprawnienia budowlane). Jedna z nich służy do płyt a druga do bloków. Po procesie związanym z formowaniem oraz z zagęszczaniem na wibracyjnych stołach elementy przenosi się suwnicami do dołowych komór, w których będą naparzane. Kończąc termiczną obróbkę za pomocą niskoprężnej pary dane elementy wyjmuje się z komór suwnicą i dalej idą na stanowisko, w którym to zostaną rozformowane.

produkcja elementów budowlanych

Zakończenie procesu produkcji

Po termicznej obróbce gotowe bloki wykańcza się na stanowisku i przenosi się na skład bądź układa na stosach (program na uprawnienia budowlane). W tych pracach bierze udział wieżowy żuraw. Platformowy wózek oraz denne części obu form przesuwa się w kierunku suwnicy. Ta przesuwa z kolei wózek na stanowisko znajdujące się przy wibracyjnym stole. W tym miejscu zakłada się boczne części form. Wcześniej oczyszcza się je i nasmarowuje. W ten sposób rozpoczyna się następny produkcyjny cykl.

Co po rozformowaniu elementów z form?

Po wyjęciu elementów z form przechodzą one na stanowisko technicznej kontroli a puste formy suwnica przesuwa na platformowy wózek. Nim przewożone są na miejsce, gdzie przygotowuje się formy do kolejnego produkcyjnego cyklu. Na podnośnych platformach oczyszcza się je i naoliwia. Po włożeniu do form zbrojeniowych szkieletów i siatek suwnica podnosi je i przenosi na wibracyjny stół. Tam formy wypełnia się betonową mieszanką. Mieszanka wypływa z betoniarskiego węzła za pomocą taśmowych przenośników do zasobnika samojezdnego, który to jest umieszczony na wózku. Podczas przesuwania się go nad formą przy pracującym wibracyjnym stole rozściela mieszankę (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Przedostawanie się surowców do betoniarek

Przy pomocy taśmowych przenośników surowce z zasobników przechodzą do dwóch 500 litrowych betoniarek. Umieszcza się je nad wibracyjnym stołem. Betonowa mieszanka zsypuje się do stalowej formy, która ustawiona jest na wibracyjnym stole. Tam następuje proces formowania oraz zagęszczania się betonu. Do zagęszczania wykorzystuje się powierzchniowy listwowy wibrator. Ma on na celu wykończyć powierzchnię górną betonu. Elektrowciągnik po formowaniu zdejmuje formę i ustawia na platformowym wózku w komorze, która służy do podgrzewania wstępnego. Dwie formy, które mają uformowane bloki znajdujące się na wózku idą do tej komory na 2 godziny. Po upływie tego czasu przesuwa się je do właściwej komory, gdzie odbywa się termiczna obróbka. Przed tą obróbką zdejmuje się ścianki boczne form. Prace te przebiegają na stanowisku, gdzie rozformowuje się bloki (uprawnienia budowlane – egzamin).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com