fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Proces produkcji falistych rodzajów płyt

Podczas produkowania falistych rodzajów płyt matrycą jest tu falista płyta. Wykonuje się ją w stałym zakładzie. W poligonowym zakładzie bądź w przyobiektowej produkcji po zakończeniu procesu produkcyjnego płyta znajduje zastosowanie jako matryca. Montuje się ją w danym budynku. Jej formowanie przebiega w tzw. stosach. Ma ona pięć warstw, gdzie jedna znajduje się na drugiej (egzamin na uprawnienia budowlane).

Proces produkcji falistych płyt
Proces produkcji falistych płyt

Proces termicznej obróbki

Poza płytami falistymi o dużych wymiarach w parze, termicznej obróbce podlegają wszystkie mniejsze płyty (program uprawnienia budowlane). Duże natomiast naparza się pod brezentem. Ma to miejsce tylko wtedy, gdy na zewnątrz panują złe warunki atmosferyczne. W belkowych elementach małe faliste płyty nagrzewa się za pomocą wężownic. Są one zabetonowane w matrycy. Termiczna obróbka elementów trwa do 15 godzin. Pierwsze 3 godziny to wzrost temperatury, 10 godzin to naparzanie się w 80°C. Ostatnie 2 godziny służą wystudzeniu.

Wykonanie uzupełniających elementów

Elementy mające charakter uzupełniający wykonuje się przy użyciu stalowych form (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Zasięg suwnicy ma udźwig 5T oraz rozpiętość wynoszącą 20 metrów i to przy niej produkuje się wszystkie elementy. Proces związany z produkcją wiążę się z wieloma czynnościami. Formy układa się i zamyka, a boczne ścianki oraz matrycę należy nasmarować. Zbrojeniowe szkielety i siatki, które pełnią tu funkcję zbrojenia przy użyciu bramowej suwnicy układa się w matrycach. Chcąc zapewnić odpowiednie położenie zbrojenia wcześniej układa się podkładki. Formy wypełnia się betonową mieszanką. Mieszanka znajduje się w pojemniku, który podwieszony został do suwnicy. Proces związany z formowaniem oraz zagęszczaniem przeprowadza się stosując do tego celu powierzchniowe rodzaje wibratorów. Może być to kilka wibroszablonów. Ostatni z nich musi mieć kształt, jaki będzie odpowiadać falom przy formowanych falistych płytach.

Produkowanie dużych rodzajów płyt

Dwanaście matryc wykonanych z falistych rodzajów płyt służy do produkcji dużych płyt (uprawnienia budowlane – egzamin). Matryce te dzielą się na trzy poszczególne grupy. Tak wykonane faliste płyty na tych matrycach nie przechodzą procesu termicznej obróbki. Z tego względu całkowity produkcyjny cykl wynosi 15 dni. Przez pierwsze 5 dni płyty produkuje się na pierwszej z grup matryc. Kolejne 5 dni produkcja przebiega w drugiej grupie matrycowej i po upływie 5 dni przechodzi na trzecią grupę. W ostatniej grupie następuje rozformowanie płyt z pierwszej grupy matryc. Po 15 dniach ponownie rozpoczyna się produkcyjny cykl na pierwszej z grup matrycowych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com