fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czas pracy podczas odbywania praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane jest określone przez odpowiednie przepisy. Zgodnie z nimi czas pracy jest rozlicza się w tygodniu, bez względu na to jaka umowa podpisana jest przez pracodawcę. Czas pracy związany jest z systemem pracy u pracodawcy. Może to być tygodniowy system pracy od poniedziałku do piątku, bądź w zależności od systemu danego grafiku pracy. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Do zakresu praktyki nie wliczają się długie przerwy świąteczne, dni wolne wynikające z pojedynczych świąt i urlopy, jeżeli na przykład w danym tygodniu wypadną 2 dni urlopu, bądź święta, nie będą one wliczone w praktykę jako tydzień pracy. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Jeśli chodzi o liczbę godzin, mogą one być różne. Istotne jest to, aby praktyka zawodowa mogła być wykonywana zarówno na podstawie stosunku pracy jak i dowolnej umowy cywilnoprawnej. Wymienione zasady są tak samo traktowane bez względu na rodzaj umowy. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Ostateczną decyzję w związku z praktyką zawodową podejmuje zawsze okręgowa komisja kwalifikacyjna izby inżynierów budownictwa.

Może zaistnieć sytuacja, że wydłużył się okres praktyki dla osób, które pracują na etacie i wynika to z tak zwanych straconych tygodni, czyli tych dni, w których nie przepracowało się 5 dni w tygodniu. W przypadku osób, które pracują na podstawie umowy cywilnoprawnej ich czas praktyki może być krótszy, gdy dzień pracy będzie zaliczony już po przepracowaniu 1 godziny, należy pamiętać, że nie ma możliwości odbywania praktyki jednocześnie w dwóch różnych specjalnościach i uprawnieniach. (testy uprawnienia architektoniczne)

Przed zmianą przepisów prawnych można było łączyć praktyki, na przykład 8 godzin na etacie i 4 na umowie cywilnoprawnej. Obecnie należy realizować i rozliczać dni pracy decydując się na jedną praktykę o wybranej specjalności uprawnień budowlanych.Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com