fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Praktyka w spółdzielni mieszkaniowej – czy jest możliwa?

Spółdzielnie mieszkaniowe współpracują z inżynierami posiadającymi uprawnienia budowlane w ten sposób utrzymują właściwe stan obiektów budowlanych. Osoby na tych stanowiska najczęściej zajmują stanowiska asystentów i inspektorów do technicznych spraw.

Osoby te powinny kontrolować stan utrzymania budynków. Przez to praktyka w spółdzielni mieszkaniowej jest wątpliwa. Czy wykonywanie takich czynności może zostać uznać za praktykę zawodową w celu zdobycia uprawnień budowlanych? Można powołać się na prawo budowlane, gdzie uznaje się praktykę odbytą u zarządcy infrastruktury i w organach administracji.(jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Czynności praktyki zawodowej powinny opierać się na czynnościach na terenie budowy i umiejętności samodzielnych ocen sytuacji i rozwiązywania problemów techniczno-organizacyjnych i architektonicznych. Cały zapis w prawie budowlanym podkreśla, że praktyka powinna odbywać się w organach administracji rządowej lub jednostek samorządu terytorialnego. Spółdzielnia mieszkaniowa nie jest jednostką samorządową ani organem administracji rządowej.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Stanowisko inspektora

Praktyka zawodowa powinna opierać się na wykonywaniu czynności technicznych na terenie budowy lub uczestnictwie w czynnościach projektowych. Oczywiście zakres praktyki powinien być zgodny ze specjalnością, o którą stara się praktykant.(nauka do uprawnień budowlanych)

Kontrola techniczna i remonty budynków nie są pracami technicznymi na terenie budowy. Stanowisko inspektora i asystenta inspektora w spółdzielni mieszkaniowej nie zalicza się do zakresu praktyki zawodowej.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com