fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Praktyka o nadanie uprawnień budowlanych

Zawodowa praktyka jest bardzo ważnym elementem, dzięki której kandydat uzyskuje uprawnienia i umiejętności praktyczne, a także wiedzę. Praktyka może się odbywać w biurze projektowym bądź na placu budowy. Polega ona na uczestnictwie w pracach projektowych, bądź uczestniczeniu w pracach budowlanych. Zakres praktyki budowlanej powinien być zgodny z zakresem specjalności uprawnień budowlanych, o które ubiega się wnioskodawca. Do praktyki zawodowej zalicza się nie tylko pracę przy wykonywaniu projektów budowlanych czy kontrolowaniu przy na budowie. Może to być bowiem także wykonywanie czynności inspekcyjnych, kontrola w urzędach obsługujących organy nadzoru budowlanego. Wlicza się tu też pracę w urzędach obsługujących te organy administracji rządowej. Również praca w jednostkach samorządu terytorialnego realizujących zadania zarządcy drogi publicznej.

Praktyka o nadanie uprawnień budowlanych
Praktyka o nadanie uprawnień budowlanych

Gdzie odbywa się praktykę budowlaną?

Głównie jednak praktyka polega na wykonywaniu czynności na terenie budowy. Obejmuje wówczas konieczność fachowej oceny zjawisk lub samodzielnego rozwiązywania zagadnień architektonicznych, budowlanych i organizacyjnych. Praktyka może być odbywana u zarządcy infrastruktury kolejowej, w podmiocie odpowiedzialnym za utrzymanie infrastruktury kolejowej we właściwym stanie technicznym działających na zlecenie zarządu infrastruktury kolejowej.

Co nie wchodzi w zakres praktyki zawodowej

Do praktyki zawodowej na stanowiskach technicznych nie mogą być zaliczone praktyki w komórkach administracyjnych technicznych i eksploatacyjnych, w których praca nie wymaga posiadania uprawnień budowlanych. Ponadto nie wchodzą w zakres praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych elektryczne pomiary eksploatacyjne, obmiary, kosztorys. Dodatkowo również nie zalicza się tu rozliczenia budowy, koncepcje projektowe i inwentaryzacja.

Jak liczy się czas praktyki zawodowej

Czas praktyki zawodowej rozliczany jest w tygodniach. Tydzień pracy składa się z pięciu dni i wcale nie muszą to być dni od poniedziałku do piątku. Na jeden rok praktyki zawodowej składają się 52 tygodnie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com