fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Praktyczny i elegancki hol

Hol jest bardzo ważnym elementem w domu.  Powinien być miejscem reprezentatywnym, zwłaszcza jeżeli dom jest duży. Zdarza się, że w holu znajduje się kilkoro drzwi, jedne do pokoju, inne do kuchni, salonu, czy nawet mieszczą się tutaj schody. Jak widać jest to bardzo ważne miejsce, którego rozmieszczenie powinno być dobrze przemyślane.

Praktyczny i elegancki hol
Praktyczny i elegancki hol

Jednak by zachować umiar i nie wprowadzić chaosu np. nadmiarem drzwi, należy wprowadzić hierarchię, tak aby jedne drzwi były ważniejsze, a inne  wtopiły się w tło i by były mniej widoczne.

W jaki sposób urządzić hol by był funkcjonalny?

Hol powinien być odpowiednio zaprojektowany, by estetycznie się prezentował, a zarazem ułatwiał przechowywanie różnych rzeczy. Zazwyczaj mieszczą się szafy lub garderoby, w których znajdują się wierzchnie ubrania, płaszcze oraz buty. Bardzo dobrą rolę odgrywają tutaj szafy przesuwne, które mają bardzo dużo miejsca. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Najlepiej by wszystko było schowane i niewidoczne dla oka gość. Zbyt duża ilość półek i bibelotów będzie sprawiać wrażenie przytłaczający i wprowadzać niepotrzebny chaos.

Wykończenie podłogi w holu

Podłogę w holu wykańcza się odpowiednim materiałem, np. gresem, granitem czy panelami drewnianymi laminowanymi. Warto wybrać taki kolor, na którym nie będzie widać zbytnio piasku, czy przyniesionego błota. Oczywiście materiał wykończeniowy powinien w łatwy sposób dać się wyczyścić. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Kolor ścian w holu

W holu kolor ścian dobiera się odpowiednio do posadzki. Jest to ważny element, ponieważ hol jest reprezentatywnym miejscem i wizytówką domu. Można wybrać kolory jasne, pastelowe, które rozświetlą całe pomieszczenie, ładnie będą się na nich prezentowały metaliczne dodatki. Niektórzy decydują się na wzorzyste tapety czy panele ścienne. Można również udekorować hol modną cegłą. (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com