fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dodatkowa powierzchnia w domu

Życie pisze różne scenariusze. Czasami takie, że do ich realizacji potrzebujemy dodatkowej przestrzeni w domu. Nowa powierzchnia może być potrzebna chociażby wtedy, gdy postanowimy założyć działalność gospodarczą. Nie każdego stać na wykup czy wynajem lokalu, najlepiej w dobrej lokalizacji. Z pomocą może nam wtedy przyjść powiększenie domu. Mogłoby się to wydawać skrajnie nieekonomiczne, choć z biegiem lat koszta z pewnością się zwrócą. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Powiększenie domu

Powiększenie domu przez dobudowanie piętra

Powiększenie domu wolnostojącego może polegać na dobudowaniu kolejnego piętra. Nie jest to oczywiście tanie rozwiązanie, choć gdy policzymy wszelkie koszta, okaże się to bardziej opłacalne niż zakup/wynajem lokalu. Podjęcie się takiego rozwiązania będzie najlepszym wyjściem, gdy nasza działalność będzie wymagała zatrudnienia kilku pracowników. Wśród przykładów na połączenie firmy z miejscem mieszkalnym można wymienić na przykład sklep czy gabinet stomatologiczny. W takich przypadkach firma zajmuje parter budynku, natomiast część mieszkalna mieści się na dobudowanym piętrze. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Powiększenie domu dla członka rodziny

Łatwo można wpaść na jeszcze inny pomysł. Powiększenie domu może nastąpić jako skutek założenia rodziny przez dorosłe dziecko. Mieszkania drożeją z każdym rokiem, a gdzieś przecież z nowozałożoną rodziną trzeba mieszkać. Atrakcyjnym finansowo rozwiązaniem jest ponownie rozbudowa domu przez dodanie piętra. Piętro będzie wtedy działało na zasadzie mieszkania, z osobną kuchnią, łazienką, a nawet wejściem. Oczywiście nie będzie to rozwiązanie dobre dla wszystkich; przed podjęciem decyzji trzeba wziąć pod uwagę relacje panujące w rodzinie. (program na uprawnienia budowlane)

Rozbudowa domu a konstrukcja budynku

Powiększenie domu nie zostaje niestety „niezauważone” przez konstrukcję budynku. Wszelka ingerencja w nią bez oceny odpowiedniego specjalisty byłaby niebezpieczna. Z tego powodu warto zasięgnąć porady sprawdzonego architekta i poprosić o pomoc zaufaną firmę budowlaną. Fachowcy w bezpieczny sposób przeprowadzą rozbiórkę dachu oraz dobrze rozmieszczą drzwi i okna w planie nowopowstającego piętra. Możemy poprosić ich o pomoc także w dokonywaniu wszelkich spraw formalnych związanych z budową. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com