fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podciągi

Podciągi są zestawiane razem ze sobą i kolumnami w ustrój ramowy. Zestawienie ramowe będzie otrzymane przez zabetonowane wystających z podciągów i kolumn wkładek zbrojenia. Głowice kolumn posiadają podwójne rozwidlenie, jedno przydające się do idealnego wsparcia podciągów, kolejne – do wsparcia belek stężających. Po zestawieniu podciągów, belek i kafli stropowych pojawiają się wśród tymi częściami zamknięte z każdej strony przestrzenie idealne do zapełnienia betonem monolitycznym i nie potrzebujące podczas betonowania deskowania. (uprawnienia budowlane kontakt) Podciągi mają na obu końcach skosami. Zrobienie takich skosów w prefabrykatach trochę psuję kształty, ale pomniejsza w tym samym czasie liczbę zbrojenia wymaganego do przejęcie punktów minusowych, przez co ułatwia to budowlę węzła podporowego i ułatwia jego betonowanie. (uprawnienia budowlane 2022)

Podciągi i ich zestawienia
Podciągi i ich zestawienia

Zestawienie

Zestawienie to bywa zrobione przez obetonowane wzajemnie nachodzących na siebie wkładek zbrojenia wystającego z podstawy i z kolumny. Dla pozwolenia na zapełnienie betonem płaszczyzny wśród deskowaniem i nogą kolumny w każdej z bocznych nawierzchni zostały ukośne luki, przez jakie prowadzi się beton. Plusem takiej budowli bywa otrzymanie rosłego stopnia monolityczności zestawień i dużej sztywności przestrzennej nie ustępującej metodą ważną budowlom robionym sposobem monolitycznym. Zostało to natomiast uzyskane kosztem użycia trudnych i kosztownych w kształtowaniu kafli stropowych i dużej liczby procesów monolitycznych na budowie. (uprawnienia budowlane program) Użyty w budowli sposób zestawień razem kolumn i podstaw nie jest najlepszą opcją ze względu montażowego. Po rozmieszczeniu kolumny w pionie na odpowiednim miejscu potrafi on zostać zwolniony z haka żurawia montującego dopiero po rozłożeniu montujących stężeń. Te stężenia nie mogą zostać usunięte przed otrzymaniem potrzebnego stopnia twardości betonu w zestawieniu. Opóźnia to i utrudnia roboty montujące. Montowanie jednak reszty prefabrykatów nie przedstawia komplikacji i nie potrzebuje używania stężeń albo rusztowań montujących. Rozmieszczanie na stropie wielkiej liczby betonu monolitycznego powiązane bywa z potrzebą zrobienia na budowie jego wytwarzania i przewożenia i możliwej ochrony podczas nienajlepszej pogody. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Zestawienie podciągów

Zestawienie podciągów razem ze sobą i kolumnami bywa zestawieniem uniwersalnym, w jakim w jednym punkcie zestawiane są wszystkie wkładki nie jedynie podciągów, ale też kolumn. Zestawianie to robi się w punkcie, gdzie pojawiają się największe punkty zarówno w podciągach, oraz kolumnach, czyli w punkcie nienajlepszym do zestawiania przez wielkie zagęszczenie zbrojenia. Inna metoda rozdzielenia budowli na części zastosowany był w budowli szkieletowej biblioteki w Łodzi. Bywa to budowla trzytraktowa i dwunastopiętrowa. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Żebra podłużne

Wzdłuż podłużnych żeber kafla betonowego robione są wycięcia z pojawiającymi się końcówkami poprzecznymi wkładek o nieotwartych obwodach. Zabetonowanie takich nacięć pozwala na współpracę sąsiednich kafli razem. Blisko obydwu podpór w kaflu stropowym robione są koryta z żebrami odwróconymi w górę. Z żeber frontowych pojawiają się wkładki podłużne, które dotykają po zmontowaniu kafli na podciągach do frontu kafli sąsiednich przęseł. (program egzaminu na uprawnienia) Z wyższych płaszczyzny podciągów o średnicy teowej pojawiają się strzemiona. Zapełnienie koryt betonem monolitycznym można przekształcić rozmieszczenie belek wolnowspartych stropu w system nieprzerwany. W tym samym czasie dużemu wzmocnieniu podlega średnica poprzeczna podciągu przez powiększenie rosłości z 45 do 73 cm i zrobienie średnicy teowej o dużych i obszernych półkach. Zachodzące za siebie druty kafli pojawiające się ciągle w ustroju są w prefabrykatach dla uproszczenia montowania.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com