fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Płaskie dachy w modzie

Coraz więcej domów posiada płaskie dachy. Taka konstrukcja ma wiele zalet. Jedną z nich jest np. miejsce na instalacje solarne. Płaski dach stwarza możliwość optymalnego wykorzystania energii słonecznej. Na takim dachu kolektory słoneczne, czy też ogniwa fotowoltaiczne można ustawić w najbardziej korzystny sposób, dzięki czemu dostarczają bardzo dużą ilość energii. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

płaski dach
płaski dach

Płaski dach stwarza również możliwość dodatkowej przestrzeni użytkowej. Można na nim bowiem urządzić taras. Kupując okna dachowe do płaskich modeli warto dobrze się zastanowić nad ich wyborem. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

A może okno do płaskiego dachu?

W przypadku budynków z płaskimi dachami może zaistnieć problem ze wstawieniem standardowych okien pionowych. Dobrym rozwiązaniem do tego typu budowli są okna do płaskich dachów. Coraz częściej pojawiają się w budownictwie domy o płaskich dachach. Jest to wynikiem min. nowoczesnej technologii, która ułatwia budowę bardzo szczelnych i termoizolacyjnych stropodachów. Płaskie dachy sprzyjają również powstawaniu dodatkowej powierzchni do zagospodarowania. Można tam bowiem stworzyć taras w otoczeniu pięknych roślin.

Dużo światła naturalnego w pomieszczeniach oraz energooszczędność

Okna dedykowane do płaskich dachów charakteryzują się wysoką termoizolacją. Dzięki nim w pomieszczeniach uzyskujemy dużo naturalnego światła, pozwalają one również na przewietrzanie wnętrza pod płaskim dachem. Okna do płaskich dachów posiadają większą powierzchnię przeszklenia, niż tradycyjne rozwiązania. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Większość okien do płaskich dachów charakteryzuje się również energooszczędnością.W przypadku takich budynków można również zastosować okna oddymiające.Wśród rodzajów okien do płaskich dachów wyróżniamy co najmniej ich dwa. Jednym z nich są okna o wielokomorowych w profilach z twardego PCV, są one wypełnione pianką termoizolacyjną. Poprawiają one bardzo parametry cieplne okna. Szyby tworzone są z klejonego warstwowo szkła i posiadają powłokę niskoemisyjną.(pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com