fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Piwnice rozwiązaniem na dodatkowe miejsce w domu

Piwnica może okazać się rozwiązaniem na dodatkowe miejsce w domu. Bardzo często przydaje się w przypadku nierówności terenu, gdzie możemy zdobyć dodatkową powierzchnia użytkową. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

piwnice
piwnice

Trzeba mieć świadomość, iż w dawnym budownictwie piwnice były prawie koniecznością, chodziło o przechowywania zapasów jedzenia w miejscu chłodnym, natomiast obecnie decydujemy się na piwnice ze względów praktycznych, jeśli chcemy wykorzystać, czy uzyskać dodatkowe powierzchnie użytkowe. Najczęściej piwnice wykorzystywane są jako dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, zdecydowanie rzadziej traktujemy je jako kotłownię. Piwnica może służyć jako siłownia, pralnia, miejsce rozrywki, gdzie będzie stół bilardowy, można tam urządzić kina domowe. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Koszty związane z realizacją piwnicy

Decydując się na piwnicę musimy mieć świadomość również kosztów dodatkowych związanych z jej posiadaniem, jest to między innymi koszt wykończenia piwnicy, tynków, instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, dodatkowych ociepleń i izolacji przeciwwilgociowej ścian zewnętrznych, schodów prowadzące do piwnicy, stropu nad piwnicą. Piwnica powinna posiadać również grzejnik, który dodatkowo będzie grzał w razie dużego zimna. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Argumenty do budowania piwnicy

Przede wszystkim decydującym czynnikiem jest tutaj jakość działki. Piwnica jest idealnym rozwiązaniem dla działek o wysokim spadku około półtora metra, jest to naturalnie wymuszona budowa podpiwniczenia, by zniwelować spadek. Na takim terenie nie grożą nam wody gruntowe. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Różnorodne wyposażenie i aranżacja piwnicy

Jeśli już posiadamy piwnicę możemy ją wyremontować, wykorzystać w celach użytkowych. Niektórzy decydują się na dodatkowe pokoje, gdzie spokojnie można przebywać, niektórzy urządzają w piwnicy dodatkowy pokój, czy swój gabinet. Tak więc podłoga musi być odpowiednio przygotowana, zabezpieczona, ściany muszą być również wykończone, trzeba oczywiście doprowadzić dodatkowe ogrzewanie. (testy uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com