fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna

Oczywiście kwalifikacja wniosku składa się z kilku etapów. Na początku przewodniczący powołuje Okręgową Komisję Kwalifikacyjną. Składa się ona ze specjalnych zespołów egzaminacyjnych. To właśnie do tych zespołów trafiają złożone przez kandydatów nioski (program na uprawnienia budowlane w wersji android). Zespół składa się z 3 do 5 osób. Znajdujące się w nim osoby są wyłania się z Okręgowych Komisji Kwalifikacyjnych oraz z listy egzaminatorów wspomnianej izby. Istotnie, członkowie muszą spełniać wymagania określone w Regulaminie powoływania członków zespołów egzaminacyjnych. Wszystkie związane z tym informacje znajdują się w załączniku nr 6 do Regulaminu regulującego postępowanie kwalifikacyjne.

Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna

Protokół z postępowania kwalifikacyjnego

Godnym uwagi jest fakt, że sporządzenie ww. protokołu należy do obowiązku zespołu egzaminacyjnego (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Wzór protokołu dostępny jest w załączniku nr 7 do Regulaminu dotyczącego postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadawania uprawnień budowlanych. Natomiast wzór protokołu w przypadku specjalizacji techniczno-budowlanej znajdziemy w załączniku nr 8 do ww. Regulaminu.

Braki we wniosku

Istotnie, w toku postępowania kwalifikacyjnego Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna lub jej skład orzekający mogą stwierdzić niekompletność złożonego wniosku.Wówczas na drodze postępowania nakłada się na kandydata obowiązek uzupełnienia wskazanych braków. Ważnym aspektem jest to, że kandydat musi to zrobić w ciągu 30 dni od otrzymania takiej informacji (program z aktami na uprawnienia budowlane). Komisja oraz skład orzekający mogą także stwierdzić, że wniosek nie spełnia wymaganych warunków. Wtedy kandydata nie dopuszcza się do egzaminu.

Pozytywny wynik postępowania kwalifikacyjnego

Z pewnością każdy kandydat na uprawnienia budowlane ma nadzieję, że pozytywnie przejdzie proces kwalifikacyjny. Jeżeli komisja nie znajdzie żadnych braków i zaakceptuje wniosek, wówczas kandydat zostaje dopuszczony do egzaminu. Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane). O terminie oraz miejscu egzaminu kandydat zostaje poinformowany listownie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com