fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Ogrzewanie powietrzne – co to takiego?

Ogrzewanie powietrzne działa opierając się na cyrkulacji powietrza poruszającego się pomiędzy skrajnymi temperaturami. Polega więc ono na ciągłym krążeniu powietrza, które raz zwiększa, a raz zmniejsza swoją temperaturę. Jeśli chcemy na to spojrzeć od strony technicznej, nie jest to nic skomplikowanego. System grzałek ogrzewa powietrze, aby potem skierować je do pomieszczeń, które wymagają ogrzania. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Trzy sposoby instalacji

Ogrzewanie powietrzne może być zainstalowane na trzy sposoby. Pierwszy polega na zwiększaniu temperatury obiegowym powietrzem. W drugim sposobie ogrzewa się pomieszczenia powietrzem mieszanym. Oznacza to nic więcej jak to, że wykorzystuje się powietrze cyrkulujące w pomieszczeniu i miesza je z powietrzem zewnętrznym. Trzeci sposób dotyczy wyłącznie ogrzewania powietrzem zaczerpniętym z zewnątrz. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Ogrzewanie powietrzne a sposób i wytwarzanie ciepła

Ogrzewanie powietrzne rozróżnia się także przez sposób i rodzaj wytwarzania ciepła. Tutaj wyróżnia się urządzenia opalane bezpośrednio, do których wykorzystuje się między innymi gaz. Zawsze można też zdecydować się na urządzenia ogrzewane w sposób pośredni. Do nich potrzebuje się jeden z wielu nośników ciepła, którym może być na przykład woda ogrzana przez inne urządzenie. Oczywiście wymienione tutaj urządzenia nie są jedynymi. Warto też zwrócić swoją uwagę na instalacje, które rozdzielają powietrze przez specjalne przewody. Jest to sposób, który wykorzystuje się najczęściej, ponieważ daje on najmniejsze straty ciepła. Istnieje też ogrzewanie promieniowe, gdzie powietrze zamiast trafiać do pomieszczeń, trafia do zamkniętych systemów przewodów umieszczonych w ścianach. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Wiele możliwości

Możliwości w przypadku ogrzewania powietrznego jest naprawdę wiele. Możemy swobodnie przebierać w różnych rodzajach systemów i instalacji. To, jaki system zamontujemy w naszym domu, zależy tak naprawdę od nas, jednak wpływ na to ma przede wszystkim typ obiektu. Warto pamiętać, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, możemy zwrócić się o pomoc do specjalisty. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.