fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogród w skrzyniach

Jeśli nie posiadamy własnego ogrodu, bo np. mieszkamy w bloku, możemy stworzyć jego namiastkę na balkonie.  Można stworzyć zielnik z kompozycją różnych ziół, które bardzo szybko raczej się rozrastają .Można również w skrzyniach uprawiać marchew, kapustę, sałatkę ,pietruszkę, szczypiorek wszystko to będziemy mieć pod ręką. W przypadku osób mieszkających w bloku niektórzy decydują się na duże donice, bądź właśnie drewniane skrzynie, w których uprawiają podstawowe warzywa, w ten sposób również można posiadać własne plany, mimo ograniczeń przestrzeni. (testy uprawnienia architektoniczne)

Ogród w skrzyniach
Ogród w skrzyniach

Warzywniak może stanowić także ozdobę naszego ogrodu. W warzywniaku możemy zasadzić słoneczniki, pachnący groszek czy łubin. Kwiaty te będą estetyczną ozdobą naszych posesji.

Ekologiczne zielniki

W zielniku zwłaszcza  dla osób, które cenią sobie naturalne produkty, idealne będą zioła, które możemy samodzielnie przygotować i hodować. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Najlepiej aby zioła posadzone były w  drewnianych donicach, mogą być one ustawione na balkonie, bądź na tarasie. Właściwie nie musimy mieć do tego żadnego ogródka, wystarczy tylko odpowiednio przygotowane donice lub skrzynki, nasiona roślin i trochę cierpliwości. W ten sposób uzyskamy własne ekologiczne uprawy.  Zioła szczególnie są cenione za swoje walory smakowe, jak również zdrowotne. (program na uprawnienia architektoniczne)

W ten sposób przygotowanie zielniki mogą stanowić także ozdobę ogrodów czy tarasów, zwłaszcza lawenda, melisa, mięta jest popularna. Oprócz walorów estetycznych zapewniają przyjemną, miła woń.

Ukwiecony balkon jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają w blokach. Idealne są  do tego skrzynie lub donice z ozdobnymi kwiatami. Jeśli nie posiadamy swojego skrawka ziemi, warto wykorzystać przestrzeń na balkonie, mogą to być donice umiejscowione na odpowiednich stojakach lub przymocowane do balkonu. W  ten sposób uzyskujemy trochę zieleni na własnym balkonie. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com