fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odpowiednie prowadzenie placu budowy

Kupienie działki budowlanej, przygotowanie projektu i uzyskanie jego zatwierdzenia…. mogłoby się wydawać, że to wszystko. Niestety nie, tak naprawdę najważniejsze prace wciąż muszą poczekać. Po wszystkich potwierdzeniach, musimy się jeszcze postarać, aby dopiąć najdrobniejsze formalności dotyczące prac budowlanych. Kodeks pracy dokładnie opisuje przepisy zachowania bezpieczeństwa na budowie, więc naszym obowiązkiem jest prawidłowe uporządkowanie placu.(program na uprawnienia na komputer)

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych elementów. Bez odpowiedniego zapewnienia bezpieczeństwa, nie ma szans, żebyśmy dostali pozwolenie na budowę. Zatrudniony pracownik nie może być wystawiony na sytuacje, w której może dojść do uszczerbku na zdrowiu. Przed rozpoczęciem pierwszych czynności, jesteśmy zobligowani aby dać znać głównemu inspektoratowi nadzoru budowlanego o naszych planach. (program na uprawnienia)

Musimy pamiętać, żeby dodać odpowiednie załączniki do dokumentów, te które oświadczają, że kierownik budowy odpowiedzialny jest za wszystkie prace. Oczywiście musimy zawrzeć też dokumenty potwierdzające kwalifikacje do nadzorowania czynności tj. uprawnienia budowlane z wymaganą specjalizacją. Kolejnym zadaniem do wykonania jest zakup dziennika budowy. (program na uprawnienia w wersji android)

Dziennik budowy

Po zakupie wymienionego wyżej dziennika musimy go zarejestrować i podpieczętować w urzędzie, który zezwolił na budowę.

Bardzo ważne jest by ogrodzić cały obszar budowy. Wybierając parkan, nie może mieć on mniej niż 1.6 mm. Jesteśmy zobowiązani do wywieszenia tabliczki z informacją o niebezpieczeństwie jakie grozi osobom wkraczającym na teren bez zezwolenia. Jeśli taka sytuacja się wydarzy, czyli osoba nieupoważniona pojawi się na terenie i odniesie jakiekolwiek rany, odpowiedzialny za to jest inwestor. W innym wypadku odpowiedzialność może ponieść kierownik budowy. Jednak z powrotem oddaje ją w ręce inwestora po zakończeniu czynności budowlanych. Ogrodzenie musi zostać umieszczone w odpowiednim miejscu i odpowiedniej odległości od budynku. (wybierz program na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com