fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Odpowiednie prowadzenie placu budowy

Kupienie działki budowlanej, przygotowanie projektu i uzyskanie jego zatwierdzenia…. mogłoby się wydawać, że to wszystko. Niestety nie, tak naprawdę najważniejsze prace wciąż muszą poczekać. Po wszystkich potwierdzeniach, musimy się jeszcze postarać, aby dopiąć najdrobniejsze formalności dotyczące prac budowlanych. Kodeks pracy dokładnie opisuje przepisy zachowania bezpieczeństwa na budowie, więc naszym obowiązkiem jest prawidłowe uporządkowanie placu.(program na uprawnienia na komputer)

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych elementów. Bez odpowiedniego zapewnienia bezpieczeństwa, nie ma szans, żebyśmy dostali pozwolenie na budowę. Zatrudniony pracownik nie może być wystawiony na sytuacje, w której może dojść do uszczerbku na zdrowiu. Przed rozpoczęciem pierwszych czynności, jesteśmy zobligowani aby dać znać głównemu inspektoratowi nadzoru budowlanego o naszych planach. (program na uprawnienia)

Musimy pamiętać, żeby dodać odpowiednie załączniki do dokumentów, te które oświadczają, że kierownik budowy odpowiedzialny jest za wszystkie prace. Oczywiście musimy zawrzeć też dokumenty potwierdzające kwalifikacje do nadzorowania czynności tj. uprawnienia budowlane z wymaganą specjalizacją. Kolejnym zadaniem do wykonania jest zakup dziennika budowy. (program na uprawnienia w wersji android)

Dziennik budowy

Po zakupie wymienionego wyżej dziennika musimy go zarejestrować i podpieczętować w urzędzie, który zezwolił na budowę.

Bardzo ważne jest by ogrodzić cały obszar budowy. Wybierając parkan, nie może mieć on mniej niż 1.6 mm. Jesteśmy zobowiązani do wywieszenia tabliczki z informacją o niebezpieczeństwie jakie grozi osobom wkraczającym na teren bez zezwolenia. Jeśli taka sytuacja się wydarzy, czyli osoba nieupoważniona pojawi się na terenie i odniesie jakiekolwiek rany, odpowiedzialny za to jest inwestor. W innym wypadku odpowiedzialność może ponieść kierownik budowy. Jednak z powrotem oddaje ją w ręce inwestora po zakończeniu czynności budowlanych. Ogrodzenie musi zostać umieszczone w odpowiednim miejscu i odpowiedniej odległości od budynku. (wybierz program na uprawnienia)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.