fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Obecnie na rynku nowoczesne narzędzia oraz łatwe w użyciu materiały pozwolą samodzielnie odnowić stare meble. Chociaż pracę taką wykonywali kiedyś stolarze, obecnie nie jest to takie trudne jak się może wydawać.
Meble z litego drewna są coraz rzadziej wykonywane ze względu na to, że są one ciężkie i drogie. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Poza tym niestety, ale takie drewno lubi się odkształcać i zmieniać kolor. Dlatego aktualnie zdecydowanie częściej stosuję się w produkcji mebli lekkie i tanie płyty wiórowe. Dzięki temu meble które z wierzchu się już zniszczyły można gruntownie wyremontować nakładając nowy fornir. Na rynku dostępne mamy rozmaite kolory forniru, którymi możemy nadać meblom dowolnego stylu. (uprawnienia budowlane testy) Zarówno pozostając przy klasycznym stylu jak również nadając im nowoczesności. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze odnowione meble świetnie wpasują się w klimat i styl każdego wnętrza. Jest to rozwiązanie znaczeni tańsze niż zakup nowych mebli – i to tym bardziej, jeśli są mechanicznie w dobrym stanie.

Odnawianie mebli fornirem
Odnawianie mebli fornirem

Co to jest fornir?

Fornir to ciężkie płaty drewna pozyskiwane z kilku gatunków drewna. Pozyskiwane są podczas procesu skrawania bala drewna Płaty te mają grubość od 0,6 mm do 3mm.
Fornir dzielimy na :
Fornir naturalny – skrawany z jednego bala drewna. Jest on bardzo elastyczny i dodatkowo nie posiada sęków i przebarwień.(uprawnienia budowlane kontakt) Arkusze forniru dla zwiększenia odporności na przełamania są podklejane flizeliną.
Fornir modyfikowany – wykonuje się z kilku gatunków drewna. Płaty forniru dobiera się pod kontem jakości i wyglądu. W dalszej części są one barwione i sklejane w bloki a następnie prasowane pod ciśnieniem. Następnie z bloków tych wycinane są ciężkie płaty forniru. (uprawnienia budowlane program) Charakterystyczne dla forniru modyfikowanego są powtarzalne wzory słoi i koloru. Fornir modyfikowany jest tańszy niż naturalny, ale wzór z rzadkich gatunków drzew może być znacznie droższy.

Jak przygotować meble do fornirowania

Żeby położyć nową okleinę najpierw musimy upewnić się, że mamy lub stworzyć równe podłoże. W tym celu należy usunąć wszelkie pozostałe fragmenty starej okleiny. Wszelkie ubytki w podłożu należy wcześniej dokładnie i skrupulatnie zaszpachlować. Do fragmentów, które mogą się wykruszać trzeba użyć kitu z dodatkiem polimerów, co utworzy trwałe wypełnienie. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Po wyschnięciu szpachli trzeba mebel dokładnie wyszlifować papierem ściernym o gradacji 120. Następnie musimy go porządnie umyć i starannie odtłuścić. Warto również nałożyć cienką warstwę rozrzedzonego kleju jako gruntu. Taki zabieg zwiększy jego przyczepność.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com