fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne wentylatory

Wentylatory mają szerokie zastosowanie w budownictwie. Powinny być zainstalowane w każdym pomieszczeniu. Niezbędne są w kuchni, jak również w łazienkach, gdzie występuje większa wilgotność powietrza oraz różne zapachy. (program uprawnienia architektoniczne)

nowoczesne wentylatory
nowoczesne wentylatory

Wentylacja ma znaczenie

Nadmiar wilgoci w pomieszczeniach powinien być odpowiednio likwidowany. Jeżeli tak się nie dzieje, gromadząca się para wodna skrapla się i osiada na lustrach oraz oknach. Nadmiar wilgoci w pomieszczeniach może powodować powstawanie grzybów, rozwój bakterii i pleśni.

Wentylatory łazienkowe mają za zadanie odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Często stosuje się wentylatory osiowe. Zazwyczaj montuje się je na suficie lub w ścianach. Nowoczesne ich modele posiadają regulowane hydrostat oraz czasowy wyłącznik. Przydatnymi dodatkami, w jakie wyposażone są nowoczesne wentylatory jest np. higrostat czyli czujnik wilgoci oraz timer – opóźnienie czasowe, które gwarantuje długą pracę. Wiele z modeli wentylatorów posiadają łożyska kulkowe dzięki, którym można zainstalować te urządzenie na ścianie jak również na suficie. (nauka do uprawnień architektonicznych)

Różne zadania wentylatorów

Głównym zadaniem wentylatorów jest zapewnienie właściwego rodzaju powietrza w danym pomieszczeniu. Współczesne wentylatory mogą pełnić również funkcje dekoratorskie. Do pokojów, salonów czy gabinetu można wybrać dany model odpowiadający aranżacji wnętrza. W sklepach można wybierać wśród bogatego wzornictwa, od prostych, klasycznych modeli po bardziej ozdobne propozycje. Większość wentylatorów posiada dwa kierunki ruchu, a także zróżnicowaną moc. (nauka do uprawnień architektonicznych)

Wentylatory dachowe

Wybierając wentylatory nie można zapomnieć o modelach dachowych. Posiadają one zazwyczaj wirnik bębnowy, który zapewnia cichą i stałą pracę. Wyposaża się je także w silnik, który zabezpieczony jest przed szkodliwymi czynnikami. Poleca się również modele z wirnikiem promieniowym, są one odporne na różne zanieczyszczenia. Bardzo często w zakładach pracy stosuje się modele wentylatorów w wykonaniu kwasoodpornym. Są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. (uprawnienia architektoniczne 2019)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com