fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne rozwiązania w inteligentnym domu

 Inteligentny dom opiera się na działaniu systemów zapewniających bezpieczeństwo, a także ułatwiających funkcjonowanie różnych urządzeń w domu. Systemy te muszą być ze sobą zintegrowane, dzięki czemu instalacjami i urządzeniami elektrycznymi można sterować z różnych odległości. Dzięki wgranym aplikacją na smart fonie, tablecie możemy kierować naszym domem i urządzeniami w nim znajdującymi się. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

nowoczesne rozwiązania w inteligentnym domu
nowoczesne rozwiązania w inteligentnym domu

Dzięki postępowi technologicznemu możemy skorzystać z różnorodnych rozwiązań, niektóre z nich opierają się na współpracy aplikacji udostępnionych na telefonie, zsynchronizowanych z urządzeniami domowymi. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Różnorodne czujniki wykorzystywane w Smart hause

Chodzi tutaj między innymi o nastawienie na daną godzinę danego urządzenia oraz późniejsze jego wyłącznie.

Dzięki Smart house możemy być pewni, że dom będzie bezpieczny, ponieważ technologia ta chroni budynek przed włamaniami czy pożarami.

Tutaj mamy do czynienia z czujnikami ruchu, które reagują na obecność nieproszonych gości. W przypadku przekroczenia wyznaczonej linii, czy wejścia przez okno włącza się alarm, powiadomione są odpowiednie służby o włamaniu. Jeśli chodzi o pożar – tutaj odpowiednią ochronę dają czujniki temperatury. Wykrywają one zagrożenia, włączają się w danym momencie, również podobnie działają urządzenia gaśnicze np. zraszacze. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Kolejnym czujnikiem jest czujnik pogodowy, w przypadku ulewy może zamykać okna, jeżeli pojawia się burza z piorunami, zostają wyłączone niebezpieczne zasilania.

Oświetlenie i ogrzewanie

Kolejne urządzenia którymi możemy sterować na odległość jest oświetlenie i ogrzewanie. Oświetlenie dostosowujemy do indywidualnych potrzeb zapalając lampę w każdym pomieszczeniu, ale tylko tam, gdzie jest to potrzebne. W tym systemie połączony jest czujnik ruchu, który może kontrolować nawet to czy dana osoba śpi i w tym momencie zostaną wyłączone wszystkie lampy. Bardzo wygodny jest również system dzięki, któremu możemy sterować temperaturą za pomocą kliknięć. Inteligentny system czuwa również nad działaniem rolet, otwieraniem, zamykaniem okien w przypadku złej pogody. To również możemy kontrolować za pomocą danej aplikacji.(testy 2019 uprawnienia)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com