Nowoczesne panele podłogowe do domu
Panele podłogowe obecnie przybierają przeróżne formy i wzory. Dla zwolenników natury dedykowane są modele nawiązujące swoimi motywami do przyrody. Właściwie bardzo przypominają swoją fakturą naturalne drewno. Dla osób lubiących eksperymentować przeznaczone są panele z różnorodnymi wzorami i strukturami. Można oczywiście zakupić także powierzchnie jednolite. (testy 2019 uprawnienia)

Panele podłogowe na wysoki połysk
Jeżeli chcemy uzyskać wyjątkowo elegancki efekt, można wybrać błyszczące panele podłogowe. Prezentują się niepowtarzalnie i z szykiem. Idealnie nadają się do stylu glamour, gdzie króluje elegancja i przepych. Dopuszczalne są wszelkie błyskotki.
Bardzo często wykorzystywane są w niewielkich przestrzeniach, czy też w średnich salonach. W przypadku małych pomieszczeń, panele na wysoki połysk rozpraszają promienie słoneczne, powiększające optycznie wnętrza. Wśród wad jakie można wymienić należy wskazać na widoczne rysy, które mogą powstać w trakcie użytkowania, czy też bardziej widoczne mokre ślady lub okruszki. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)
Panele imitujące beton lub kamień
Ostatnio coraz bardziej modne stają się panele podłogowe w formie płytek. Posiadają one różnorodny design, który można dostosować do określonego stylu. Ciekawe jest to, iż bardzo efektowne panel wcale tak dużo nie kosztują. Bardzo dobrze ten rodzaj płytek sprawdzała się w wiatrołapie, przedpokoju, w pomieszczeniach biurowych. W sklepach można zakupić także panele imitujące płytki na ścianę. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)
Tradycyjne a zarazem bardzo praktyczne to panele podłogowe laminowane. Składają się one z kilkuwarstwowej powłoki, z utwardzonej żywicy. Są odporne na ścieranie, uderzenia czy zarysowania. Istotnym elementem jest sprawdzenie klasy ścieralności paneli, które dadzą nam odpowiedź jaka jest trwałość tego materiału. Są to modele, które charakteryzują się łatwością konserwacji. Dostępne są różne preparaty, które zapewnią ładny wygląd tego materiału wykończeniowego oraz jego szczególną trwałość. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)