fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Każda zawodowa praktyka budowlana podlega pilnemu nadzorowi. Osoba, która ma za zadanie pełnić tę funkcję, musi skrupulatnie przyglądać się wszystkim poszczególnym obowiązkom, które pełni praktykant. Opiekun praktyk budowlanych jest także osobą nadzorującą wszystkie projekty wykonywane przez osobę, która ubiega się o przyznanie uprawnień budowlanych. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Prawo budowlane jasno określa zasady nadzoru praktyki budowlanej. W jego regulacjach znalazło się także miejsce na dokładne wytyczne, dotyczące sylwetki osoby nadzorującej praktykę. Najważniejszą kwestią, która pozwala na sprawowanie pieczy nad osobą w czasie praktyk, jest oczywiście jej doświadczenie. Patron praktyki zawodowej musi przez okres minimum 5 lat pozostawać w czynnej aktywności zawodowej. Obowiązki zawodowe musi pełnić w ramach posiadanych uprawnień. W przypadku patrona praktyk budowlanych, więź pomiędzy nim a jego podopiecznym, nie musi być określona w sposób formalny. ( materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych )

Osoba nadzorująca praktyki budowlane

Nie da się ukryć, że istnieje zdecydowana różnica pomiędzy funkcją kierownika praktyk budowlanych a funkcją ich patrona. Maksymalny czas, przez jaki praktykant może pozostawać pod skrzydłami patrona, wynosi jedynie rok. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Czym różni się opiekun praktyk budowlanych od patrona praktyk budowlanych?

Wiele osób, które myślą o zdobyciu uprawnień budowlanych, zastanawia się nad różnicą pomiędzy opiekunem a patronem praktyk budowlanych. Kierownik praktyk budowlanych jest główną osobą zajmującą się nadzorem praktyk budowlanych. Dlatego też jego uprawnienia muszą być spójne ze specjalnością, o jaką planuje ubiegać się praktykant. Należy pamiętać także o przynależności do Izby Krajowe i Okręgowej. Mianownikiem wspólnym dla kierownika i patrona praktyk budowlanych jest konieczność uiszczania składek na rzecz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com