fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Na czym polega praktyka zawodowa na terenach zamkniętych

Praktyki zawodowe to jeden z wymogów, jakie trzeba spełnić, aby móc przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane. Co więcej, część ustna owego egzaminu obejmuje właśnie między innymi zagadnienia z projektów odbytych w czasie trwania praktyki zawodowej. ( program na uprawnienia budowlane )

Ciekawym aspektem odbycia praktyk budowlanych są praktyki na terenach zamkniętych. Rozporządzenie o samodzielnych funkcjach technicznych w budownictwie umożliwiło dopuszczenie takich praktyk w postępowaniu do uprawnień budowlanych. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

W jakich miejscach możliwe jest odbycie praktyk na terenach zamkniętych?

Praktyki na terenach zamkniętych, zgodnie z ustawą, muszą jednak spełniać pewne warunki. W skład terenów dopuszczonych wchodzą place budowy, które mieszczą się na działkach organizacji, które podlegają pod MON, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz ABW. Na uwadze należy mieć również fakt, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przy budowie obiektów budowlanych w takich miejscach, znacząco różnią się od tych standardowych (programy do uprawnień architektonicznych)

Praktyki budowlane na terenach zamkniętych i ich dokumentacja

W sytuacji, kiedy praktykant podejmie się odbycia praktyk w wyżej wymieniony sposób, musi mieć na uwadze jeszcze jedną rzecz. Otóż zmienia się przy tym sposób ich dokumentowania. Są to tereny, które mają charakter strzeżony. Wynika to z faktu pełnionych przez organizacje funkcji. Funkcje te opierają się przecież na obronie i zapewnieniu bezpieczeństwa naszemu państwu, dlatego też tak ważne jest ich przestrzeganie.

Więcej informacji w tym temacie znaleźć można w Ustawie o Prawie geodezyjnym i kartograficznym.

Kto potwierdza praktykę zawodową?

Oprócz potrzebnej dokumentacji, w przypadku terenów zamkniętych zmienia się również osoba, która może potwierdzić praktykę zawodową. Będzie to właściwy miejscowo wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. Kandydat na uprawnienia budowlane musi z tego względu pamiętać o złożeniu pisemnego wniosku o wydanie zaświadczenia, które potwierdzi odbycie praktyk. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com