fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Planując remont i montaż tapet z włókna szklanego, musimy zachować pewne środki ostrożności. W momencie docinania pasów naszego materiału, będzie ulatniać się sporo pyłu, dlatego wszystkie tego rodzaju czynności musimy wykonywać w odpowiedniej masce przeciwpyłowej, okularach i rękawicach. Aby nie doprowadzić do podrażnień skóry, warto również ochronić nasze ciało dostosowanym do tego ubiorem roboczym z długim rękawem oraz długimi spodniami. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Należy również dobrze zabezpieczyć podłogi przez zabrudzeniami, a meble usunąć z pokoju. Ściana lub sufit pokrywana tapetą musi być czysta i odpylona. Jeśli na ścianie znajdują się duże pęknięcia lub bardzo duże ubytki należy najpierw je naprawić masą szpachlową. Przed rozpoczęciem tapetowania musimy zapoznać się z etykietą i instrukcją. Takie tapety wymagają użycia specjalistycznego kleju do ciężkich tapet. (uprawnienia budowlane) Zdecydowana większość producentów zaleca by zagruntować ściany na przykład klejem rozcieńczonym z gruntem lub wodą.

Montaż tapet z włókna szklanego
Montaż tapet z włókna szklanego

Przyklejanie

Po odpowiednim przygotowaniu ścian i sufitów należy odmierzyć określone długości tapet i je dociąć. Odpowiednio przycięta tapeta powinna być trochę dłuższa od wysokości ściany. Klej nakładamy za pomocą wałka lub pędzla na powierzchnię ściany i sufitu, następnie od razu przyklejamy pasmo tapety i mocno dociskamy przy użyciu gumowego wałka kierując się od góry do dołu. Klej, który wypłynie poza tapetę należy usunąć za pomocą mokrej ściereczki, jest to konieczne by nie powstały nam plamy i zacieki spowodowane zaschniętym klejem. (segregator uprawnienia budowlane)

Czym malować tapetę

Tapety z włókna szklanego są dość ciężkie do zdemontowania. Ze ścian odchodzą one razem z tynkiem, dlatego to rozwiązanie wiąże się z koniecznością pozostawienia ich na lata. Jeśli kolor lub wzór nam się znudzi to mamy dobrą wiadomość – z powodzeniem możemy je malować. Jeśli zdecydujemy się na użycie farby bardzo dobrej jakości, tworząc cienką ale kryjącą warstwę taką tapetę będziemy mogli przemalować nawet 7 krotnie zachowując wytłoczony wzór naszej tapety. (egzamin na uprawnienia budowlane) Na pewno musimy unikać słabej jakości farb, której będziemy musieli użyć w dwóch warstwach by uzyskać pożądany kolor i niestety szybko przykryjemy strukturę wykończenia. Do ich pomalowania polecamy użycie farb emulsyjnych np. lateksowych.

Gruntowanie tapety

Zanim zdecydujemy się na malowanie tapety z włókna szklanego, zalecane jest jej zagruntowanie. Niektórzy producenci zalecają by nałożyć cienką warstwę kleju za pomocą wałka z futrzanym runem zaraz po tapetowaniu i poczekać by całkowicie wyschła. Mniej ryzykowne będą wyroby, które są dedykowane do tapet tego typu, na przykład farby 2w1, farby uszczelniające lub rozcieńczone farby lateksowej. Jeśli chcielibyśmy pomalować tapetę na intensywny, żywy kolor najpierw tapetę zaleca się pokryć białą emulsją. Biała farba będzie stanowić idealną bazę pod wybrany kolor. (uprawnienia budowlane testy program) Niektórzy producenci zalecają by rozcieńczyć emulsje lateksową. Ale zawsze przed rozpoczęciem prac należy zapoznać się z wszystkimi informacjami na opakowaniu. Tam znajdziemy wszystkie niezbędne wskazówki. Tapetę należy zagruntować również w momencie kiedy chcemy zmienić jej kolor, by uniknąć przebijania koloru. Przed nałożeniem docelowego koloru tapetę pokrywamy rozcieńczoną farbą z klejem i wodą. Zawsze wybierajmy produkty tego samego producenta.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com