fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wspomnianymi listwami maskujemy miejsce styku naszej wykładziny ze ścianą oraz łączenia, które są w obrębie progu drzwi. Możemy również nią zabezpieczyć krawędzie stopni na schodach, by wykładzina się mniej zużywała od częstego schodzenia i wchodzenia. (program egzaminu na uprawnienia) Takie rozwiązanie pozwala nam estetycznie zamaskować powstałe luki. Możemy to zrobić na przykład poprzez przyklejanie listew do ściany, przykręcanie ich lub użycie listew łączonych na styk, To jakiego rodzaju zamaskowanie wybierzemy jest sprawą indywidualną. Każde z tych rozwiązań jest dobre i ma swoje wady i zalety.

Mocowanie listew przyściennych
Mocowanie listew przyściennych

Sposoby mocowania listwy

Listwy możemy mocować na wiele sposobów. Najszybszą metodą, ale też mniej solidną jest przyklejanie listew do ścian. Robimy to za pomocą specjalnych klejów wyciskanych z kartuszy ( na zasadzie takiej jak silikon lub akryl ). (segregator egzamin ustny uprawnienia) Inną metodą jest ich przykręcanie, jest to rozwiązanie solidne, ale mniej estetyczne. Będziemy musieli pogodzić się z widocznością wkrętów, które nie dodają naszemu wnętrzu estetyki. Mamy za to pewność, że są one trwale i mocno przymocowane i nic nie będzie w stanie ich ruszyć. Kolejną metodą jest zastosowanie listew z systemami mocowania. Do ściany przykręcamy uchwyty lub profile, a następnie wpinamy na zatrzask dekoracyjną listwę. Niektóre listwy można mocować do ściany za pomocą taśm dwustronnych. W narożnikach łączymy je odpowiednimi elementami kątowymi – dostępnymi w każdym sklepie z wykładzinami. (uprawnienia budowlane 2022) Wyróżniamy też listwy łączone na styk, są nimi listwy drewniane lub drewnopochodne.

Docinanie listwy łączonej na styk

Wspomniane listwy wymagają wcześniejszego docięcia pod odpowiednimi kątami, co wiąże się z dodatkową pracą, ale wyglądają bardzo estetycznie i stylowo. Aby docinać listwy zalecamy używanie skrzynki uciosowej. (uprawnienia budowlane egzamin) Kładziemy w niej listwę w pozycji jakby stała przy ścianie by następnie uciąć ją pod kątem 45 stopni zgodnie z wyznaczonymi do tego miejscami w skrzynce. Nigdy nie tniemy listew, które leżą na sztorc. Ostatnim sposobem maskowania styków wykładziny jest montaż listew dywanowych. Mają one miejsce na przyklejenie paska naszej wykładziny. Najpierw przykładamy ją do ściany i co 45-50 cm wiercimy otwory. W powstałe dziury umieszczamy plastikowe kołki. Następnie przykładamy listwy i dokręcamy. W narożnikach stosujemy specjalne złączki. Z wykładziny za pomocą nożyka z regulowaną szerokością wykrawamy pasy o dokładnie takiej samej szerokości – tak, by idealnie pasowały do listwy. Na taśmie przyklejamy takie paski do listwy. Jest to rozwiązanie wymagające dużej precyzji, ale wygląda bardzo spójnie i efektownie.(uprawnienia budowlane testy program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com