fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Minikoparka na budowie

Mówiąc o pracach budowlanych warto pomyśleć, że podczas trwania budowy nie potrzebne są same ciężkie sprzęty. Przy mniejszych ziemnych pracach można zastosować minikoparkę. Taki rodzaj maszyny wystarczy przy pracach o mniejszym zakresie. Jest ona bardzo precyzyjna, więc jeżeli ogranicza nas przestrzeń na budowie, to minikoparka w takim wypadku świetnie się sprawdzi. Poza wielkością i mocą nie różni się ona niczym od większej wersji (uprawnienia budowlane 2021).

Minikoparka na budowie
Minikoparka na budowie

Prosty typ koparki

Minikoparka posiada podstawowy gąsienicowy napęd oraz łyżkę (program uprawnienia budowlane). W zależności od tego, jaką pracę należy wykonać, łyżkę można zmienić. Jest ich kilka rodzajów. Łyżki nie różnią się tylko kształtem i wielkością, lecz także zastosowaniem. W przypadku minikoparki gąsienicowy napęd jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Za jego pomocą możemy wyregulować szerokość podwozia koparki.

Łatwość transportu minikoparki

Minikoparkę można łatwo przetransportować z jednego placu budowy na drugi. Transport ich większych wersji jest znacznie trudniejszy. Chcąc obsługiwać koparkę należy posiadać stosowne uprawnienia budowlane, ponieważ obsługa takiego sprzętu jest często wymagająca. Jeżeli potrzebujemy zrobić wykop, minikoparka sprawdzi się w tej sytuacji idealnie (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Mając firmę budowlaną należy pomyśleć o zakupie takiej minikoparki. Pomoże przy codziennych pracach budowlanych, a wręcz może okazać się niezbędna na placu budowy. Warto zastanowić się nad tym i podjąć mądrą decyzję wybierając rozwiązanie.

Wykorzystanie sprzętu w budownictwie

Sprzęt taki jak minikoparka wykorzystuje się powszechnie w budownictwie, ale także przy zwykłych drogowych pracach. Za jej pomocą można wykopać rów, oraz inne wykopowe prace pod fundamenty. Przy pomocy koparki można przygotować także przydomowe instalacje. Jest to bardzo ważna kwestia podczas rozpoczęcia budowy zupełnie nowego obiektu. Minikoparka z pewnością ułatwi pracę, a dodatkowo zajmie niewiele miejsca. Zmieści się nawet na małej powierzchni na budowie, i z pewnością nie będzie kolidować i innymi pracami (uprawnienia budowlane – egzamin).

Zalety stosowania minikoparek na placach budowy

Główną zaletą minikoparki jest jej niewielkość oraz mobilność. Można ją stosować w pracach, o utrudnionym dostępie, ponieważ minikoparka zmieści się wszędzie. Cechuje ją funkcjonalność, mobilność oraz zawrotność. Z powodzeniem prace minikoparką można wykonywać w centrum miasta, gdyż jest mała i nie będzie utrudniać ruchu samochodowego. Niewielki rozmiar silnika minikoparki to także jej zaleta. W związku z tym zużycie paliwa jest małe, co powoduje niski koszt jej pracy na budowie. Taki sprzęt przyda się zarówno przy wykopach instalacji gazowych, elektroinstalacyjnych, jak i wodnokanalizacyjnych (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com