nawiązując do przyrody

Mieszkanie nawiązujące do przyrody

Spis treści artykułu

Mieszkanie nawiązujące do przyrody

Coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach wykorzystuje się elementy naturalne. Wśród stylizacji korzystających z natury znajduje się  styl skandynawski, prowansalski, rustykalny czy nurt ekologiczny. Są to aranżacje wykorzystujące przede wszystkim naturalne materiały wykończeniowe, takie jak drewno naturalne, tkaniny, len, bawełna, szkło, kamień.

nawiązując do przyrody
nawiązując do przyrody

Styl skandynawski dobrze znają współcześni architekci. Bardzo często wykorzystuje się go do aranżacji nowoczesnych domów, mieszkań czy budynków użyteczności publicznej. Idealnie sprawdza się w domach, gdzie podstawą jest drewno, jasne kolory, gdzie poszukuje się motywów naturalnych.

W stylu skandynawskim wykorzystuje się przede wszystkim drewniane meble o prostej formie, geometrycznych kształtach. Wśród popularnych materiałów wyróżniamy naturalne skóry, wełnę, koce najczęściej plecione, narzuty oraz pledy. (testy uprawnienia architektoniczne)

Dekoracje wykonuje się z naturalnego kamienia, drewna, a także szkło. Zaleca się wykorzystanie szkła. Mogą być z niego wykonane np. blaty stołów, półki, a także wstawki do szafy. Lampy i żyrandole zazwyczaj mają prostą, surową formę, często wykonywane są nawet z papieru. (program uprawnienia architektoniczne)

Styl prowansalski nawiązuje do stylu wiejskiego podobnie jak styl rustykalny, tutaj elegancja przeplata się z codziennością. Bardzo użytecznymi przedmiotami wykonanymi z drewna w stylu prowansalskim są meble zazwyczaj również z drewna, często bielonego, bardzo ładnie prezentują się zestawienia bieli z filetem, można to uzyskać dzięki różnorodnym dodatkom. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Piękną ozdobą wnętrz są donice z lawendą.W stylu ekologicznym wykorzystuje się wszystkie elementy, które nawiązują do natury i wykonane są z materiałów ekologicznych .Są one przede wszystkim drewniane, zapewniają przyjemny klimat, bardzo często wnętrza domów wykonane są właśnie z drewna,  chodzi tu o drewniane podłogi, meble, dodatki. Bardzo często są to produkty pochodzące z recyklingu, a więc z materiałów powtórnie przetworzonych. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

 

 

Podziel się:

Znajdź na blogu

Ostatnie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do newslettera
Otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!