fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Masy KMB to nowoczesne preparaty bitumiczne służące do hydroizolacji na trudne warunki gruntowe. Różnią się od tradycyjnych bitumów tym, że w swoim składzie mają dodatki polimerów. Idealnie sprawdzają się do izolacji fundamentów, tarasów i balkonów, ponieważ tworzą grubowarstwową masę izolacyjną nie zawierającą spoin, która jest szczelną powłoką na ścianie. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)
Z uwagi na to że masy KMB tworzą grubowarstwowe powłoki hydroizolacyjne można je stosować również jako izolacje przeciwwodne. Sprawdzą się tam gdzie panują trudne warunki gruntowo-wodne. Masa KMB zapewni doskonałą ochronę ścian fundamentu przed napierająca wodą. Należy jednak pamiętać, że do izolacji przeciwwodnej trzeba położyć odpowiednią grubość warstwy KMB. Do izolacji przeciwwilgociowej, masy KMB mogą również być wykorzystywane z tym, że warstwa izolacji może być nałożona w cieńszej warstwie niż w przypadku ochrony przed bezpośrednio napierającą wodą. (uprawnienia budowlane testy) Preparat ten ze względu na swoje świetne właściwości wykorzystuję się też do hydroizolacji tarasów, balkonów oraz dachów. Zaletą jest również to ze preparat ten nie zawiera rozpuszczalników organicznych, dzięki czemu może służyć do przyklejania styropianu do ścian fundamentów.

Masy KBM do hydroizolacji
Masy KBM do hydroizolacji

Masy KBM – zastosowanie

Masy KMB są również łatwe w zastosowaniu, dlatego zdecydowanie przyśpieszą prace związane z izolacją fundamentów. Poza tym mają dużo lepsze parametry niż standardowe lepiki i masy asfaltowe co umożliwia nakładanie ich nawet na popękane podłoże. Zawartość polimerów w składzie nadaje masie dużą elastyczność więc mogą być stosowane nawet w niskiej temperaturze, gdzie tradycyjne papy mogły by popękać.
Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór mas KMB. Ceny są uzależnione od ich parametrów oraz od tego czy konieczne jest zastosowanie dodatkowych preparatów gruntujących. Wyróżniamy dwa rodzaje tych mas: jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe. (segregator uprawnienia budowlane) Te drugie należy przed użyciem dokładnie wymieszać w proporcji jaką zaleca producent, a informacja ta znajduje się na opakowaniu produktu.

Masy KMB jednoskładnikowe

Masy KMB jednoskładnikowe od dwuskładnikowych różnią się przede wszystkim sposobem i czasem schnięcia. Jednoskładnikowe wiążą się przez wysychanie. W zależności od temperatury i wilgotności powietrza oraz właściwości danego produktu, masa może schnąć nawet kilkanaście godzin. Druga warstwę można położyć dopiero w momencie gdy pierwsza dobrze doschnie. To samo tyczy się układania dodatkowych warstw ochronnym na przykład styropianu oraz zasypywania wykopów – czynności te wykonujemy po pełnym wyschnięciu warstwy hydroizolacji. W razie konieczności należy świeżo położoną warstwę masy przykryć, ponieważ mocny deszcz może ją niszczyć. Dlatego trzeba być wcześniej przygotowanym, jeżeli widzimy, że pogoda jest niepewna. (uprawnienia budowlane egzamin)

Dwuskładnikowe

Dwuskładnikowe masy zawierają dodatkowo proszek w postaci zmieszanych cementów modyfikowanych. Dzięki temu takie masy dużo szybciej wiążą i schną co zdecydowanie przyspiesza prace związane z hydroizolacja fundamentów. Dodatkowo szybciej uzyskują odporność na deszcz więc nie musimy się obawiać że nagła zmiana pogody może zniszczyć izolacje. Oba składniki znajdują się w osobnych pojemnikach, dlatego przed użyciem należy je dokładnie wymieszać w odpowiednich proporcjach. (uprawnienia budowlane program) Dzięki temu że masy dwuskładnikowe szybciej wiążą, druga warstwę można nakładać już po kilku godzinach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com