fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podczas wykańczania kuchni stajemy przed decyzją co położyć na ścianę pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem. Czy lacobel się w tym celu sprawdzi ? Jak najbardziej. (uprawnienia budowlane 2022) Występuje on w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu bez problemu dobierzemy coś co idealnie dopełni nasze wnętrze. Jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze niż płytki ceramiczne, ponieważ jego czyszczenie na co dzień jest dużo łatwiejsze. Plamy z tłuszczu, kawy, mleka czy soku są codziennością w każdej kuchni, dlatego warto przemyśleć rozwiązanie, które ułatwi nam sprzątanie. Płytki ceramiczne również możemy domyć, ale kłopot może pojawić się jeśli zabrudzimy fugi, które są już dość trudne do doczyszczenia. Lacobel umyjemy szybko i bezproblemowo ze względu na brak spoin. Sprawdzi się on również jako tafla nakładana na fronty mebli. Coraz więcej osób decyduje się również na montaż lacobelu na suficie, pełni on funkcje designerską i niezwykle elegancką z nutą ekstrawagancji. (uprawnienia budowlane kontakt)

Lacobel w kuchni
Lacobel w kuchni

Paleta barw Lacobelu

Standardowa paleta barw szkła lacobelu posiada około 30 odcieni. Jednolita, gładka tafla szkła, która odbija światło optycznie powiększa nasze wnętrze. Dlatego sprawdzi się idealnie w ciasnej i ciemnej kuchni. Ze względu na wybór kolorów, będzie ona pasować do każdego stylu, zarówno tego nowoczesnego, skandynawskiego jak i glamour. Bardzo elegancki efekt uzyskamy jeśli połączymy szkło z jasnym wyposażeniem kuchni. (uprawnienia budowlane egzamin) Do czarnego blatu będzie basować lacobel w ciemnej barwie, a w przypadku blatu drewnianego biały.

Płytki ceramiczne czy lacobel

Płytki ceramiczne są od lat cenionym rozwiązaniem w kuchni i łazience, same w sobie nie są trudne do utrzymania w czystości. Problemem jednak są fugi, które mocno przyjmują brud, a doczyszczenie zaplamionych jasnych fug czasami graniczy z cudem. Osadza się w nich kurz, powodujący rozwijanie się bakterii i roztoczy, co szczególnie uprzykrzy życie alergikom. (uprawnienia architektoniczne) Zabrudzenia na lacobelu są za to o wiele szybciej widoczne, ale wystarczy je wytrzeć wilgotną gąbką lub ściereczką i po problemie. Wadą szklanej płyty będzie mniejsza odporność oraz konieczność zatrudnienia fachowców do jego montażu. Dlaczego ? Ponieważ nieumiejętne wycinanie otworów by zamontować na przykład gniazdka, może sprawić, że płytę uszkodzimy. Może ona się oszczerbić, pęknąć lub nawet cała zajść w pajączek. W przypadku uszkodzenia płytek ceramicznych wystarczy wymienić jeden uszkodzony kafelek i spokojnie kontynuować pracę dalej.

Na co przyklejać

Lacobel najczęściej montuje się za pomocą kleju. Potrzebujemy w tym celu elastycznego kleju, najlepiej takiego jakim mocujemy lustra w łazience. Za pomocą takiego kleju możemy również nieco wyrównać powierzchnię ściany by następnie przymocować lacobel w całości. Możemy również to zrobić za pomocą śrub. Już w procesie produkcji, producenci zadbali by takie otwory zostały wcześniej przygotowane, jeszcze przed lakierowaniem i zabiegiem hartowania. Kolejną metodą montażu będzie użycie gumowych podkładek ( dystansów ), które tworzą bardzo małą szczelinę między płytą a ścianą. Mamy wtedy miejsce by zastosować dodatkowe oświetlenie ledowe. (uprawnienia budowlane elektryczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com