fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Komunikacja mieszkańców domu

Projektowanie domu zarówno jednorodzinnego jak i tego wielorodzinnego to proces dość złożony. Podczas tej czynności trzeba pamiętać o tym, że strefy użytkowania mogą znajdować się na różnych kondygnacjach. Do nie wszystkich może być łatwy dostęp. Rolą projektanta jest wczuć się w rolę przyszłych mieszkańców i zastanowić się nad tym, jak będzie przebiegała ich komunikacja po budynku. (testy uprawnienia architektoniczne)

Komunikacja mieszkańców domu

Komunikacja a strefy w domu kilkukondygnacyjnym

Podstawową zasadą jest umieszczenie strefy wyznaczonej do użytku zewnętrznego na niskiej kondygnacji. Wyższe piętro jest najczęściej strefą prywatną, nieprzeznaczoną dla nikogo innego jak domownicy. Dzięki temu nawet w przypadku przyjmowania gości część domowników może nie rzucać się innym w oczy. Pomaga to w kontynuowaniu wcześniejszej działalności, nie trzeba z niczego rezygnować tylko dlatego, że ktoś przyszedł odwiedzić pozostałych domowników. Oddzielenie strefy prywatnej od strefy publicznej zapobiega też skrępowaniu wśród gości. Dzięki takiemu rozplanowaniu każdy jest zadowolony. (programy do uprawnień architektonicznych)

Komunikacja a strefy w domu jednokondygnacyjnym

Nie jest trudno wyznaczyć sypialnie na piętrze, a salon na parterze obiektu. Co jednak, gdy dom o którym marzymy ma mieć tylko jedną kondygnację? Czy taki dom nie posiada strefy prywatnej? Oczywiście, że nie. Podczas projektowania należy przemyśleć układ domu i rozmieścić między innymi sypialnie w przemyślany sposób. Przede wszystkim nie powinny być one na drodze do salonu czy pokoju gościnnego. Dzięki temu komunikacja pomiędzy poszczególnymi użytkownikami domu będzie bezkolizyjna. (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Komunikacja a osobne łazienki

Bardzo często także w polskich domach pojawiają się osobne łazienki dla domowników, które zwykle umieszcza się w pobliżu ich sypialni. Goście korzystają z innej łazienki, często nazywanej gościnną. Dzięki temu ponownie nikt nie wchodzi sobie nawzajem w drogę. Poza tym posiadanie więcej jak jednej łazienki ułatwia nie tylko komunikację, ale i sprawne korzystanie z udogodnień. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku większych rodzin. Podsumowując, projektanci starają się o różne ułatwienia dla przyszłych mieszkańców. Oddzielanie strefy prywatnej od tej publicznej jest w dzisiejszych czasach czymś zupełnie normalnym. Zyskuje na tym nie tylko komunikacja, ale i relacje między poszczególnymi ludźmi. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com